تیتر سه سرویس

 • بیماری های زمستانی و پیشگیری از آنها

  بیماری های زمستانی و پیشگیری از آنها

  کاهش ناگهانی دما مشکلات سلامتی مانند آرتریت و بیماری های قلبی و غیره را به همراه دارد. با این حال، فصل زمستان زمانی است که مراقب بیماری های پوستی و عفونت های تنفسی نیز باشیم.

 • استانداردسازی خدمات درمانی صندوق‌ها به بازنشستگان صنعت نفت

  رئیس هیئت‌ رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت تأکید کرد

  استانداردسازی خدمات درمانی صندوق‌ها به بازنشستگان صنعت نفت

  رئیس هیات‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در نشست برخط با دست‌اندرکاران صندوق‌ها در کشور، به طور ویژه، آخرین وضعیت مدت‌زمان بازپرداخت هزینه‌های درمان بازنشستگان را بررسی و در خصوص استانداردسازی خدمات تاکید کرد.

 • اندازه‌گیری فشارخون و تفسیر آن

  اندازه‌گیری فشارخون و تفسیر آن

  فشارخون بالا یا پرفشاری خون به عنوان "قاتل خاموش" شناخته می‌شود زیرا معمولاً با علائمی همراه نیست و در صورت عدم درمان ممکن است خطرناک باشد.

 • غذاهایی برای بهتر نفس کشیدن

  غذاهایی برای بهتر نفس کشیدن

  برخی از مواد مغذی به بهبود عوارض مربوط به مجاری تنفسی، مانند آسم، آلرژی و یا تلاش برای ترک سیگار کمک می‌کنند. در این مطلب چند ماده‌ی غذایی که به تنفس راحت‌تر کمک می‌کنند را آورده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

 • تاثیر تغذیه بر افزایش اثربخشی واکسن کرونا

  تاثیر تغذیه بر افزایش اثربخشی واکسن کرونا

  تغذیه، تاثیر قابل توجهی بر نتایج واکسیناسیون دارد و می‌تواند کارایی واکسن را بهبود ببخشد.

 • نشانه‌های بالینی بیماران مبتلا به اُمیکرون

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت می‌گوید: نشانه‌های بالینی ابتلا به سویه امیکرون در موارد سرپایی با سویه‌های دیگر کرونا متفاوت اما در وضعیت بستری شدن و حالت شدید بیماری با سویه‌های دیگر کرونا یکسان است.

 • شیوه‌های ارزیابی سلامت

  شیوه‌های ارزیابی سلامت

  امیدوارید که فرد قوی‌تری شوید، وزن کم کنید، احتمال ابتلا به بیماری را کاهش دهید یا همه موارد فوق را در نظر دارید. باید قدری وقت بگذارید و وضعیت خود را مشخص کنید. شما نمی‌توانید پیشرفت خود را از قبل پیش‌بینی کنید مگر اینکه بدانید از چه جایی شروع می‌کنید.

 • «رابطه سالم» با غذاها چه معنایی دارد؟

  «رابطه سالم» با غذاها چه معنایی دارد؟

  رابطه سالم با غذاها هیچ ارتباطی با کیفیت رژیم غذایی یا غذاهای مصرفی ندارد. پس به میزان کالری‌های روزانه، میزان سبزیجات در رژیم غذایی، حجم‌های مصرفی، میزان دریافت مواد مغذی و... هم مرتبط نیست. رابطه سالم با غذاها به آگاه‌تر شدن ما در برابر رفتارها، ادراکات، عواطف و ذهنیت‌های آموخته‌شده مان برمی‌گردد و البته با شناسایی الگوهای نامناسب در زندگی ما و تلاش برای ترمیم آنها کامل می‌شود.

 • تاثیر نمک بر جریان خون مغز

  تاثیر نمک بر جریان خون مغز

  محققان اطلاعات شگفت‌انگیزی را در مورد ارتباط بین فعالیت نورون‌ها و جریان خون در عمق مغز و تاثیر مصرف نمک بر مغز کسب کردند.

 • خنده ارزان ترین داروی مبارزه با بیماری ها

  خنده ارزان ترین داروی مبارزه با بیماری ها

  خنده ارزان ترین داروی پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها است و باعث پائین آمدن ضربان قلب و کاسته شدن فشار خون می‌شود.

 • راهنمای کامل ویتامین ها و اهمیت آن

  راهنمای کامل ویتامین ها و اهمیت آن

  وقتی در مورد راههای بهبود سلامت صحبت می کنیم ، بیشتر در مورد تغییر شیوه زندگی و نیاز به ورزش منظم صحبت می کنیم. در حالی که اینها نکات مفیدی هستند و واقعاً می توانند سلامتی شما را تغییر دهند ، آنچه ما اغلب نادیده می گیریم اهمیت گروه خاصی از مواد مغذی است. ما به ویتامین ها اشاره می کنیم!

 • نکاتی برای دستیابی به کسری کالری

  نکاتی برای دستیابی به کسری کالری

  یک برنامه بلند مدت برای رسیدن به کمبود کالری و حفظ آن، انتخاب غذاهای سالم است.

 • فشار خون ناپایدار چیست؟

  فشار خون ناپایدار چیست؟

  فشار خون ناپایدار وضعیتی است که در آن فشار خون به طور قابل توجهی و ناگهانی افزایش می‌یابد. اعداد آن در همان روز می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

 • رژیم غذایی در زمستان باید چگونه باشد؟

  رژیم غذایی در زمستان باید چگونه باشد؟

  یک متخصص علوم تغذیه ضمن تشریح راهکارهای تغذیه‌ای برای فصول سرد سال، بر مصرف به اندازه میوه‌ها و سبزیجات تاکید کرد و گفت: علاوه بر اینکه میوه و سبزیجات آنتی اکسیدان بدن را تامین می‌کنند، به علت دارا بودن فیبر بالا دفع آلاینده‌ها را از سیستم گوارشی افزایش می‌دهند.

 • چگونه عصبانیت بر کل بدن تاثیر می گذارد؟

  چگونه عصبانیت بر کل بدن تاثیر می گذارد؟

  مطالعات پزشکی و روانشناسی نشان داده است که شما هر چقدر هم ورزش کنید و برنامه غذایی سالمی داشته باشید، ولی نتوانید عصبانیت خود را کنترل کنید، همواره در معرض خطر خواهید بود، زیرا عصبانیت اگرچه واکنشی مثبت برای حفظ حیات است، ولی می تواند تاثیرات منفی زیادی بر تمام بدن بر جا بگذارد.

 • راه های داشتن قلب سالم

  راه های داشتن قلب سالم

  بیماری های قلبی دلیل اصلی مرگ و ناتوانی در ایالات متحده است. در حالی که نمی توانید برخی از عوامل خطر را کنترل کنید. مانند سابقه خانوادگی، جنسیت یا سن. اما رفتارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای کاهش خطر خود انجام دهید. فعالیت بدنی دارای مزایای بی شماری برای سلامتی است و یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت قلب انجام دهید.

 • مزایای شنا برای سالمندان چیست؟

  مزایای شنا برای سالمندان چیست؟

  شنا یکی از بهترین تمرینات کامل بدن است. ممکن است بشنوید که از آن به عنوان یک تمرین بدون ضربه یاد می شود، که به سادگی به هر ورزشی که تأثیر مضر بر مفاصل ندارد اشاره می کند. شنا برای هر گروه عضلانی اصلی هدف قرار می دهد و بدن را پشتیبانی می کند، به همین دلیل این ورزش برای سالمندان بسیار ایده آل است.

 • برگه آزمایش را چگونه بخوانیم؟

  برگه آزمایش را چگونه بخوانیم؟

  بسیاری از افراد پس از انجام آزمایش های پزشکی و دریافت برگه نتایج، علاقه مندند پیش از بازگشت نزد پزشک برای مطلع شدن از معنا و مفهوم اعداد و حروف اختصاری متعدد و ظاهرا عجیب و غریب، بدانند که حداقل برخی از این حروف و اعداد به چه امری اشاره دارد. این نوشتار راهنمای کمابیش طولانی ای از توضیحات مرتبط در همین زمینه است که در شماره های آینده نیز دنباله آنها از نظر خواهد گذشت.

 • خطرات کم خونی برای سلامتی

  خطرات کم خونی برای سلامتی

  این واقعیت که بیش از ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان از کم خونی رنج می برند ممکن است شما را شوکه کند. اما آیا می دانستید اگر این اختلال در مراحل اولیه شناسایی شود به راحتی قابل درمان است؟

 • افراد مسن چقدر دارو مصرف کنند؟

  افراد مسن چقدر دارو مصرف کنند؟

  مطالعات جدید نشان می‌دهد که بسیاری از بیماران در سنین بالا احتمالاً باید برخی از نسخه‌های خود را که دیگر برای سلامتی آن‌ها مفید نیست، کنار بگذارند.