تیتر سه سرویس

 • تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف گاز

  تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف گاز

  پیشکسوت صنعت نفت: من به عنوان کارمند سابق شرکت ملی گاز ایران، از همه مردم عزیز ایران می‌خواهم در مصرف انرژی به خصوص گاز صرفه‌جویی داشته باشند.

 • بیماران آلزایمری احساس دارند

  بیماران آلزایمری احساس دارند

  بیمارانی که دچار آلزایمر هستند از نظر عاطفی و احساسی بسیار آسیب‌پذیرتر بوده و درک احساسات آنها در مسیر این بیماری کماکان ناباورانه تا حدود زیادی بکر و دست نخورده است و هرگونه اعمال بی‌عاطفگی و احساسی مثل تحویل نگرفتن و ابراز تنفر به فردی که دچار آلزایمر شده است، موجب اختلال رفتاری بیشتری شده و فرآیند درمان را پیچیده و مدیریت بیمار را مشکل‌تر می‌کند.

 • بعد از کرونا سفرهایم را از سر می‌گیرم

  بعد از کرونا سفرهایم را از سر می‌گیرم

  مسعود اردلان، بازنشسته صنعت نفت می‌گوید: قبل از دوران کرونا، فعالیت‌های ورزشی را دنبال می‌کردم در دوران همه‌گیری بیماری نیز با رعایت ملاحظاتی در حد توان فعالیت‌های ورزشی را با همراهی دوستان انجام می‌دهیم.

 • ناگفته‌های جنگ نفت در ۸ سال دفاع مقدس

  ناگفته‌های جنگ نفت در ۸ سال دفاع مقدس

  دفاع مقدس، دوران خلق حماسه‌هایی بود که صفحات تاریخ کهن ایران را زرین کرد. هشت سال دفاع جانانه ملت ایران تمام معادلات کارشناسی را بر هم ریخت و اثبات کرد که ایرانیان در دفاع از خاک، عقیده و ارزش‌های خود توان نامحدود دارند.

 • اهمیت ارتباطات اجتماعی برای بازنشستگان

  اهمیت ارتباطات اجتماعی برای بازنشستگان

  یکی از مهمترین روش‌ها برای ایجاد حال خوب، داشتن ارتباطات خوب اجتماعی است، معاشرت و خوش بودن با اقوام و دوستان خوبی که حال ما را خوب می‌کنند و طبیعتا ما هم حال آنها را خوب می‌کنیم.

 • پاسداری از نفت دفاع از منافع ملی است

  پاسداری از نفت دفاع از منافع ملی است

  راهبری تیم عملیاتی اعزامی ایران برای مهار چاه‌های مشتعل نفت کویت در جریان جنگ خلیج فارس ازجمله تجربه‌های مهندس باوریان به عنوان یک مدیر کارآمد است.

 • معنای زندگی این است که زمان حال را دریابید

  برشی از مجله

  معنای زندگی این است که زمان حال را دریابید

  با اینکه شرایط کاری من در زمانی که شاغل بودم، راحت نبود و بعضاً از تاریکی صبح تا تاریکی شب، طول می‌کشید اما طوری بود که از زندگی و کارم راضی بودم و عشق به کار، همه‌ی مصائب را آسان می‌کرد.

 • یک گل کاری ساده، با دلی دلخوش

  برشی از مجله

  یک گل کاری ساده، با دلی دلخوش

  ما توانسته‌ایم با یک گل کاری ساده، دلخوشی‌هایی برای خود ایجاد کنیم هرچند به هر حال دل نگرانی‌هایی برای خود و دیگران داریم که از برخی آنان راه گریزی وجود ندارد.

 • چه رد پایی از ما بر جای می‌ماند؟

  به قلم بازنشستگان

  چه رد پایی از ما بر جای می‌ماند؟

  قطب‌نمــای زندگی هر فرد، ارزش‌های اوســت. بهترین ارزش‌ها، عملکرد بهینه، خردمندانه و اثرگذار انسان‌ها در صحنه گیتی است.

 • گپ‌وگفت با بازنشستگان در نمایندگی

  گپ‌وگفت با بازنشستگان در نمایندگی

  خبرنگار ما به یکــی از دفاتر نمایندگی رفته است و بــا چند نفر از بازنشســتگان صنعــت نفت که برای انجــام خدمات، به آن نمایندگی مراجعــه کرده بودند؛ گفت‌وگویی صمیمانه داشته است.

 • هنر و ادبیات، آرامش بخش است

  هنر و ادبیات، آرامش بخش است

  بازنشسته هنرمند صنعت نفت می گوید: حافظ‌خوانی یا سعدی خوانی، می‌تواند ما را از افکار منفی و ترس‌هایی که در طول زندگی با آن مواجه می‌شویم، نجات دهد؛ البته برنامه‌های گروهی برای ورزش کردن، شعر خوانی و آوازخوانی، قطعاً بیشترین تأثیر را می‌گذارد.

 • نمی‌شود زندگی را تعطیل کرد

  نمی‌شود زندگی را تعطیل کرد

  یکی از درس‌های بزرگی که به واسطه‌ی کرونا برای اکثر ما درونی شده، مسئله‌ی خودمراقبتی است. بنابراین علاوه بر مراقبت از خودمان و رعایت بهداشت فردی، باید از اطرافیان‌مان نیز مراقبت کنیم زیرا همه‌ی ما محتاج گرمای دستان عزیزان و لبخند یکدیگر هستیم.

 • ورزش مناسب مانند سفر کردن مفید است

  ورزش مناسب مانند سفر کردن مفید است

  یکی از پزشکان کشورمان که از بازنشستگان صنعت نفت نیز هست می‌گوید: ورزش مناسب و پیاده‌روی در محیط استاندارد و غیرآلوده، بخصوص در دوران شیوع بیماری‌های واگیردار، از جمله بیماری کوید ۱۹، می‌تواند فعلا جایگزین مناسبی برای سفر باشد.