تیتر سه سرویس

 • کتاب‌های منتشر شده درباره سالمندان

  کتاب‌های منتشر شده درباره سالمندان

  سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد.

 • سروده سپهر در وصف حماسه دفاع مقدس

  سروده سپهر در وصف حماسه دفاع مقدس

  به مناسبت فرا رسیدن هفته مقدس، هر روز یکی از اشعار سروده شده در وصف دفاع رزمندگان اسلام از دین و وطن در طول هشت سال دفاع مقدس را بازخوانی می کنیم.

 • روایتی از آدم‌های تنها در برهوت جنوب

  روایتی از آدم‌های تنها در برهوت جنوب

  «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» نوشته احمد آرام، نمایشنامه‌نویس و داستان‌نویس بوشهری راوی داستان‌هایی در جغرافیای جنوب با شخصیت‌های پیچیده، رازآمیز و داغدار است.

 • برگزیدگان نخستین جایزه "کتاب پیشرفت"

  برگزیدگان نخستین جایزه "کتاب پیشرفت"

  برگزیدگان نخستین جایزه کتاب پیشرفت با حضور جمعی از اهالی قلم اعلام و تجلیل شدند. اختتامیه این جایزه امروز در حوزه هنری برگزار شده است.

 • معرفی کتاب "فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت"

  معرفی کتاب "فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت"

  «فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت» کتابی است که مخاطب را با بعد علمی موفقیت بیشتر آشنا می‌کند. در این کتاب، با آمار و ارقام و اعداد مواجهیم. چطور موفقیت شکل می‌گیرد؟ چطور تداوم پیدا خواهد کرد؟ موفقیت از نگاه علم وابسته به چه مشخصه‌هایی است؟ یا اینکه ما چطور می‌توانیم با راهبردی تمام علمی، موفقیت خودمان را تا حدی تضمین کنیم؟

 • اهدای کتاب جدید پورمحمد به کتابخانه صندوق‌

  اهدای کتاب جدید پورمحمد به کتابخانه صندوق‌

  محمدرضا پورمحمد بازنشسته صنعت نفت اثر جدید خود را به کتابخانه صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت اهدا کرد.

 • معرفی کتاب فرزند کویر؛ به قلم بازنشسته

  معرفی کتاب فرزند کویر؛ به قلم بازنشسته

  کتاب ارزشمند «فرزند کویر و نیم قرن خدمت در صنعت نفت» حاصل مصاحبه با سید کاظم وزیری هامانه است که به رشته تحریر درآمد.

 • معرفی کتاب "مردی در تبعید ابدی"

  معرفی کتاب "مردی در تبعید ابدی"

  «مردی در تبعید ابدی» عنوان رمانی از نادرابراهیمی است که بر اساس داستان زندگی محمدصدرشیرازی- ملاصدرای شیرازی (صدر المتألهین) نوشته شده است. آنچه این رمان را در بین سایر  آثار نگارش یافته در این زمینه متمایز می‌کند، نگاه همزمان به داستان زندگی ملاصدرای شیرازی و سیر تکوینی اندیشه‌ها و تفکرات عرفانی فلسفی وی است.

 • مطالعه کتاب صوتی "دره موفقیت"

  مطالعه کتاب صوتی "دره موفقیت"

  دره موفقیت، نوشته ست گاردین، کتابی است درباره موفقیت، با توجه ویژه به زمان و زمان‌بندی درست. این کتاب موضوع خیلی مهمی رو مطرح می‌کنه، اینکه کِی باید از یه کاری دست بکشیم و کِی ادامه بدیم.

 • معرفی ۱۶ سفرنامه جذاب و خواندنی

  معرفی ۱۶ سفرنامه جذاب و خواندنی

  همین چند وقت پیش، گفته‌های یک میهمان در برنامه تلویزیونی درباره گردشگری، دستمایه کنایه‌ها و طنزهایی در شبکه‌های اجتماعی شد. کارشناس گردشگری گفته بود که می‌شود گردش کردن را از همین خانه خودتان شروع کنید و لازم نیست که خود را درگیر هزینه‌های بسیار کنید.

 • معرفی کتاب ایکیگای

  معرفی کتاب ایکیگای

  ایکیگای مفهومی ژاپنی به این معناست که شادی همواره در مشغول بودن است مانند معنا درمانی اما یک گام جلوتر از آن.

 • معرفی کتاب" قطعاتی برای قانون"

  معرفی کتاب" قطعاتی برای قانون"

  کتاب «قطعاتی برای قانون» شامل گلچینی از ملودی‌های بومی ایرانی و آهنگ‌های خاطره‌انگیز با تألیف سحر میرهاشمی منتشر شد.

 • معرفی کتاب" قوانین توانگری "

  معرفی کتاب" قوانین توانگری "

  کتاب قوانین توانگری نوشته ی کاترین پاندر و ترجمه ی گیتی خوشدل می باشد. این کتاب بارها به چاپ مجدد رسیده و کتابی که اکنون در دست من است. چاپ چهل و هشتم از این کتاب می باشد.

 • جشن‌ها و آئین های ایران باستان

  جشن‌ها و آئین های ایران باستان

  ایرانیﻫﺎ، رومیﻫﺎی پیش از میلاد، مصریﻫﺎ، سومریان، بابلیان، فنیقیان، هندیﻫﺎ، آزتکﻫﺎ، اینکاﻫﺎ، جشن سالانهﻯ خود را در فصل بهار و روزهای نخست آن برگزار ﻣﻰکردند؛ حتا باورها و آئینﻫﺎی دینی و استورهﺍی نیز از آن نشانهﻫﺎ دارد. شاید آریایی بودن تبارهای خاور زمین، نشان از یگانی در جشنﻫﺎ، آداب و آئین، هنرآفرینی و فرهنگ آنان دارد.

 • مطالعه کتاب معجزه‌

  مطالعه کتاب معجزه‌

  کتاب صوتی «معجزه» نوشته‌ی «راندا برن» اثری در ارتباط با شکرگزاری نعمت‌ها و دارایی‌های زندگی است. این کتاب بر عادت شکرگزاری تأکید دارد و بر این باور است همه‌ی افراد برای رسیدن به آرامش و پیمودن مسیر موفقیت باید شکرگزاری را جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی‌شان کنند.

 • «نوروزنامه»؛ روایتی از آداب و رسوم تا دلایل ماندگاری نوروز

  «نوروزنامه»؛ روایتی از آداب و رسوم تا دلایل ماندگاری نوروز

  سیما ابتیاع به عنوان محقق و پژوهشگر کتاب «نوروزنامه» تلاش کرده تا با پرهیز از درغلتیدن به دام تکرار واگویه‎ های تاریخی درباره نوروز، به مهمترین ویژگی‌ها، آداب، رسوم و سنن این جشن و از همه مهتر راز و رمز دلایل ماندگاری آن در پیچ و تاب تاریخ بپردازد.

 • معرفی کتاب/ "قدرت بیان"

  معرفی کتاب/ "قدرت بیان"

  کتاب قدرت بیان اثر برایان تریسی فراتر از اصول صحبت کردن است و قوی‏‎ترین اسرار را برای شما فاش می‏کند تا به کمک آنها دیگران را با سخنرانی‏‌هایتان تحت تاثیر قرار بدهید و نه تنها با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید، بلکه با مهارت، ذهن آنها را در رابطه با مسائلی که برای موفقیت‏تان ضروری هستند تغییر بدهید.

 • کتاب صوتی/ بخواهید تا به شما داده شود

  کتاب صوتی/ بخواهید تا به شما داده شود

  اهمیتی نداره شرایط الانتون چطوره. این کتاب شیوه‌های خیلی خوبی ارائه میده تا بتونید در همه جنبه‌های زندگیتون تغییری اساسی به وجود بیارید. با مطالعه این کتاب می‌فهمید روابط، سلامتی و ثروت تابع قوانینی هست که با فهم درست اون قوانین می‌تونید باعث تغییر در زندگیتون بشین.

 • معرفی کتاب صوتی/ ناطور دشت

  معرفی کتاب صوتی/ ناطور دشت

  کتاب ناطور دشت با عنوان اصلی The Catcher in the Rye اثر بسیار مشهور و برجسته جروم دیوید سلینجر است که در سال ۱۹۵۱ منتشر شد و طبق آخرین آمارها تاکنون بیشتر از ۶۵ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. این رمان کتابی شاخص در ادبیات آمریکا محسوب می‌شود و به بیش از ۳۵ زبان نیز ترجمه شده است.

 • تصویری از پنج گنج نظامی گنجوی

  تصویری از پنج گنج نظامی گنجوی

  کتاب تصویری از پنــج گنج نظامی گنجوی در قلمــرو ادب غنایی و خط منحنی، توســط مهــدی ماحوزی، بازنشسته صنعت نفت تالیف و توسط نشر نگاه معاصر در سال ۱۳۹۹ منتشر شده است.