تیتر سه سرویس

 • اهدا کتاب از سوی همکار بازنشسته آقای امام‌زاده شوشتری

  اهدا کتاب از سوی همکار بازنشسته آقای امام‌زاده شوشتری

  «فریدون امام‌زاده شوشتری» بازنشسته فرهیخته صنعت نفت، یک جلد کتاب " کودکان خردورز " را که از سوی وی ترجمه شده است را به کتابخانه صندوق‌ها اهدا کرد.

 • و هرروز صبح راه خانه دورتر و ‌دورتر می‌شود

  و هرروز صبح راه خانه دورتر و ‌دورتر می‌شود

  داستان این کتاب کم‌حجم درباره پدربزرگی است که در آستانه ابتلا به آلزایمر قرار گرفته و کم‌کم دارد خاطراتش را فراموش می‌کند. تنها حلقه ارتباطی این پدربزرگ با دنیای واقعی خاطراتی است که با نوه‌اش دارد. رابطه بین این نوه و پدربزرگ بسیار عمیق و دوست‌داشتنی است.

 • مطالعه کتاب ‌‫"بهترین سال زندگی تو"

  مطالعه کتاب ‌‫"بهترین سال زندگی تو"

  کتاب بهترین سال زندگی تو نوشته دارن هاردی و ترجمه فاطمه فراهانی است که توسط تیم سبکتو جمع‌آوری شده است. این کتاب یک راهنمای قدم به قدم برای پیشرفت در زندگی و بهبود کیفیت مادی و روانی زندگی است.

 • معرفی کتاب "مهارت‌های کاربردی زندگی"

  معرفی کتاب "مهارت‌های کاربردی زندگی"

  کتاب مهارت‌های کاربردی زندگی با هدف از بین بردن مقاومت‌های ناخودآگاه و تجربیات روانشناسی و فرا روانشناسی به رشته تحریر در آورده شده است. انجام تمرینات کتاب مهارت‌های کاربردی زندگی به شما کمک می‌کند که به ناخودآگاه وارد شوید و برنامه ریزی آن را تغییر دهید. از خصوصیات بارز کتاب این است که کاملاً کاربردی است.

 • مطالعه کتاب "چرا می‌خوابیم"

  مطالعه کتاب "چرا می‌خوابیم"

  کتاب «چرا می‌خوابیم» Why We Sleep نوشته‌ی «متیو واکر»، متخصص مغز و اعصاب و محقق خواب در ۳ اکتبر سال ۲۰۱۷ منتشر شد. این کتاب یک اثر علمی مشهور و جدید درباره‌ی خواب و رؤیا است که پس از انتشار با استقبال خوبی از سوی خوانندگان روبه‌رو شد.

 • معرفی کتاب "جاودانگی و معنای زندگی"

  معرفی کتاب "جاودانگی و معنای زندگی"

  کتاب «جاودانگی در معنای زندگی (با تأکید بر نگرش برنارد ویلیامز)» در نظر دارد به نقد ناسازگاری بین جاودانگی و معنای زندگی از دیدگاه فیلسوف انگلیسی برنارد ویلیامز بپردازد.

 • معرفی کتاب «پروفسور حسابی» زندگی و آثار، در یک نگاه

  معرفی کتاب «پروفسور حسابی» زندگی و آثار، در یک نگاه

  صندوق‎‌های بازنشستگی صنعت نفت به پاس دریافت نسخه‌ای از روز شمار زندگی استاد دکتر سید محمود حسابی از سوی بنیاد ایشان، معرفی کوتاهی از این اثر ارزشمند را منتشر کرد.

 • معرفی کتاب "صبح جادویی"

  معرفی کتاب "صبح جادویی"

  کتاب صبح جادویی اثری از هال الرود، به شما نشان خواهد داد که همه افراد توانایی غلبه بر هر نوع مانعی را دارند و می‌توانند زندگی رویایی خود را خلق کنند.

 • معرفی کتاب "صد سال تنهایی"

  معرفی کتاب "صد سال تنهایی"

  کتاب صد سال تنهایی، مشهورترین و به عقیده بسیاری بهترین رمان در سبک رئالیسم جادویی از گابریل گارسیا مارکز، نویسنده کلمبیایی برنده‌ی جایزه نوبل است. این کتاب در مدتی کوتاه شهرتی جهانی پیدا کرد و به ۲۷ زبان ترجمه شد.

 • مطالعه کتاب "شادمانی انتخاب شماست!"

  مطالعه کتاب "شادمانی انتخاب شماست!"

  کتاب شادمانی انتخاب شماست! نوشته جان للند با شما درباره یکی از مهم ترین نیازمندی‌های انسان در همه فصول زندگی یعنی شادمانی سخن می‌گوید. تاکید او بر شادمانی سالخوردگان است.

 • مطالعه کتاب "قدرت بیان"

  مطالعه کتاب "قدرت بیان"

  کتاب قدرت بیان اثر برایان تریسی فراتر از اصول صحبت کردن است و قوی‏‎ترین اسرار را برای شما فاش می‏کند تا به کمک آنها دیگران را با سخنرانی‏‌هایتان تحت تاثیر قرار بدهید و نه تنها با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید، بلکه با مهارت، ذهن آنها را در رابطه با مسائلی که برای موفقیت‏تان ضروری هستند تغییر بدهید.

 • معرفی کتاب "نوشتن با تنفس آغاز می‌شود"

  معرفی کتاب "نوشتن با تنفس آغاز می‌شود"

  لرن هرینگ در کتاب نوشتن با تنفس آغاز می‌شود، فوت‌وفن‌های نویسندگی و فرایند آن را برایتان شرح می‌دهد و از مسیری که باید برای نویسنده شدن طی کنید سخن می‌گوید. این اثر فوق‌العاده و تأثیرگذار در فهرست کتاب‌هایی قرار دارد که زندگی‌تان را دگرگون خواهد کرد.

 • کتاب‌های منتشر شده درباره سالمندان

  کتاب‌های منتشر شده درباره سالمندان

  سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد.

 • سروده سپهر در وصف حماسه دفاع مقدس

  سروده سپهر در وصف حماسه دفاع مقدس

  به مناسبت فرا رسیدن هفته مقدس، هر روز یکی از اشعار سروده شده در وصف دفاع رزمندگان اسلام از دین و وطن در طول هشت سال دفاع مقدس را بازخوانی می کنیم.

 • روایتی از آدم‌های تنها در برهوت جنوب

  روایتی از آدم‌های تنها در برهوت جنوب

  «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» نوشته احمد آرام، نمایشنامه‌نویس و داستان‌نویس بوشهری راوی داستان‌هایی در جغرافیای جنوب با شخصیت‌های پیچیده، رازآمیز و داغدار است.

 • برگزیدگان نخستین جایزه "کتاب پیشرفت"

  برگزیدگان نخستین جایزه "کتاب پیشرفت"

  برگزیدگان نخستین جایزه کتاب پیشرفت با حضور جمعی از اهالی قلم اعلام و تجلیل شدند. اختتامیه این جایزه امروز در حوزه هنری برگزار شده است.

 • معرفی کتاب "فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت"

  معرفی کتاب "فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت"

  «فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت» کتابی است که مخاطب را با بعد علمی موفقیت بیشتر آشنا می‌کند. در این کتاب، با آمار و ارقام و اعداد مواجهیم. چطور موفقیت شکل می‌گیرد؟ چطور تداوم پیدا خواهد کرد؟ موفقیت از نگاه علم وابسته به چه مشخصه‌هایی است؟ یا اینکه ما چطور می‌توانیم با راهبردی تمام علمی، موفقیت خودمان را تا حدی تضمین کنیم؟

 • اهدای کتاب جدید پورمحمد به کتابخانه صندوق‌

  اهدای کتاب جدید پورمحمد به کتابخانه صندوق‌

  محمدرضا پورمحمد بازنشسته صنعت نفت اثر جدید خود را به کتابخانه صندوق‌ بازنشستگی صنعت نفت اهدا کرد.

 • معرفی کتاب فرزند کویر؛ به قلم بازنشسته

  معرفی کتاب فرزند کویر؛ به قلم بازنشسته

  کتاب ارزشمند «فرزند کویر و نیم قرن خدمت در صنعت نفت» حاصل مصاحبه با سید کاظم وزیری هامانه است که به رشته تحریر درآمد.

 • معرفی کتاب "مردی در تبعید ابدی"

  معرفی کتاب "مردی در تبعید ابدی"

  «مردی در تبعید ابدی» عنوان رمانی از نادرابراهیمی است که بر اساس داستان زندگی محمدصدرشیرازی- ملاصدرای شیرازی (صدر المتألهین) نوشته شده است. آنچه این رمان را در بین سایر  آثار نگارش یافته در این زمینه متمایز می‌کند، نگاه همزمان به داستان زندگی ملاصدرای شیرازی و سیر تکوینی اندیشه‌ها و تفکرات عرفانی فلسفی وی است.