کد خبر: 9731
سرویس: اقتصادی
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱
  • خبرنگار: روابط عمومی
  • چاپ
مومن زاده

مدیرعامل گروه توسعه مالی مهر آیندگان گفت: موافقت اصولی انتشار اولین اوراق وکالت برای تأمین مالی شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان از سوی سازمان بورس صادر شد.

 محمدمهدی مؤمن‌زاده مدیرگروه توسعه مالی مهر آیندگان گفت: الگوی این گروه در خصوص انتشار اوراق وکالت از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته و در نهایت سبب شد تا موافقت اصولی آن صادر شود.

 مدیرعامل گروه توسعه مالی مهر آیندگان افزود: برای حوزه تأمین مالی انواع اوراق از جمله اجاره و مرابحه و وکالت وجود دارد؛ اما تا پیش‌ازاین به طور عملیاتی در بخش وکالتی، مؤسسه یا گروه مالی خاصی ورود نکرده بود.

 وی در خصوص کاربرد این اوراق افزود: هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ می‌توانند برای بخش تأمین مالی از این اوراق بهره‌مند شوند. این اوراق در ایفای برنامه‌ توسعه‌ای هلدینگ‌ها و شرکت‌های مربوط به آنها کاربرد دارد. 

 گفتنی است اوراق بهادار با نام قابل نقل و انتقالی است که نشان‌دهندۀ مالکیت مشاع دارندۀ آن در دارایی‌ها، کالاها، خدمات، پروژه معین یا حقوق و منافع ناشی از انجام فعالیت‌های اقتصادی مشخص است و بر مبنای قرارداد وکالت منتشر می‌شود.

طرح‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با هدف تقویت و تحکیم‌بخشی به منابع ورودی صندوق‌ها برای اکنون و آینده به عنوان برنامه «خلق منابع پایدار» برنامه‌ریزی شده‌اند.

درآمدهای اقتصادی و مالی شرکت‌های گروه اقتصادی صندوق‌ها برای انجام تعهدات قانونی صندوق‌ها در برابر ذی‌نفعان مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسعه و رشد سرمایه‌گذاری‌ها جهت نیل به این هدف است. بارزترین تعهدات این حوزه، تأمین منابع لازم برای پرداخت مستمری و مقرری جاری و پوشش روند افزایش تعهدات در آینده در پرتو تحکیم‌بخشی به سرمایه‌گذاری‌هاست. هر ماه بخش عمده ای از منابع موردنیاز پرداخت مستمری و مقرری بازنشستگان و بازماندگان صنعت نفت از منافع اقتصادی سرمایه‌گذاری‌ها تامین می‌شود. صندوق نفت یکی از پایدارترین و منظم‌ترین سازوکارهای تأمین منابع برای پرداخت‌های حوزه مستمری و مقرری را دارد. 

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =