کد خبر: 7230
سرویس: درمان
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
  • خبرنگار: روابط عمومی
  • چاپ
درمان کرونا بیمارستان

پیک پنجم بیماری کرونا همچنان جان می‌ستاند. بنابراین، در وضعیت قرمز خواهشمند است مراجعه خود به نمایندگی‌های صندوق را در سراسر کشور به زمان مناسب‌ موکول کنید.

موارد پیشنهادی برای این ایام : 

۱. در صورت اتمام برگ های دفترچه درمانی یا منقضی شدن تاریخ اعتبار آن، از برگ نسخه آزاد پزشکان استفاده کنید. این مسئله مشکلی را برای بازپرداخت هزینه ها ایجاد نمی‌کند. 

۲ . تاریخ نسخه های نوشته شده که در اختیار بازنشستگان است تا پایان سال ۱۴۰۰ برای ارائه به صندوق و دریافت هزینه اعتبار دارد. بنابراین در زمان فعلی که در پیک بیماری کرونا قرار گرفته ایم به نمایندگی ها مراجعه نفرمایید.

۳. با هدف حفظ بیشتر سلامتی شما عزیزان توصیه می شود برای استفاده از خدمات تشخیصی و درمانی از یک هزار و دویست مرکز طرف قرارداد استفاد کنید. ( برای اطلاع از فهرست مراکز طرف قرارداد اینجا کلیک کنید ) زیرا در این صورت بازنشستگان نیازی به مراجعه بعدی به نمایندگی برای ارائه نسخه ها و دریافت هزینه آنها نخواهند داشت. چون در مراکز طرف قرارداد بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان، هزینه ای پرداخت نمی کنند ۱۰ درصد فرانشیز بستری نیز از مستمری و مقرری به شکل اقساط کسر می شود. به این دلیل توصیه می شود در صورت لزوم از مراکز طرف قرارداد استفاده شود تا در شرایط قرمز نیازی به رفت و آمد به نمایندگی ها برای دریافت هزینه های درمان نباشد. 

۴. خدماتی مانند بیمه خودرو، فیش مستمری، پاداش تحصیلی نیز از طریق سامانه سما غیر حضوری ارائه می شود.

۵. برای دانلود اپلیکیشن درمان و آموزش آن اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از وضع پیک پنجم، گزارش ویدئویی زیر را مشاهده کنید 

برچسب‌ها

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =