تیتر سه سرویس

 • روستاهای مشهد

  روستاهای مشهد

  یکی از جذاب‌ترین کارهایی که به هنگام سفر رفتن می‌توان انجام داد، بازدید از روستاها و شهرهای حومه مقصد اصلی سفر است. با این کار می‌توان علاوه بر لذت بردن از چشم‌اندازهای تازه، تجربه‌های زیبایی کسب کرد.

 • از مجموعه گنجعلی خان تا کتابخانه ملی

  از مجموعه گنجعلی خان تا کتابخانه ملی

  کرمان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استانی به همین نام است. این شهر که در مناطق گرمسیر و کویری کشورمان قرار دارد، می‌تواند مقصد مناسبی برای سفر زمستانی باشد.

 • شهری پنهان میان چشمه‌سارها

  شهری پنهان میان چشمه‌سارها

  تفرش یکی از شهرهای زیبا و ناشناخته استان مرکزی است که میان چشمه‌سارها، مجموعه‌ای از کوه‌های استوار، غارها و مناطق سرسبز واقع شده و از طبیعت بکر و زیبایی بهره‌مند است.

 • جاذبه‌های دیدنی بندر دیلم

  جاذبه‌های دیدنی بندر دیلم

  دیلم شهرستانی است که آوازه اش با شرجی و گرما، تجارت و دریانوردی، صید ماهی و میگو و غذاهای بومی و محلی همچون قلیه ماهی، مچبوس ماهی، لِلَک عجین شده است.

 • پیست‌های اسکی ایران

  پیست‌های اسکی ایران

  اسکی، ورزشی گران‌قیمت است و در نظر بسیاری از مردم، صرفا مناسب افراد مرفه پنداشته می‌شود؛ بااین‌حال در سال‌های اخیر، به‌واسطه توسعه زیرساخت‌ها و افزایش پیست‌های اسکی در سطح کشور، راه برای استفاده عموم مردم نیز باز شده است و بسیاری از افراد دوست دارند حداقل برای یک بار این ورزش هیجان‌انگیز را امتحان کنند.

 • زادگاه گل نرگس

  زادگاه گل نرگس

  بهبهان یکی از شهرهای استان خوزستان محسوب می‌شود که از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است و هرکدام از آن‌ها، به‌تنهایی زیبا خاص خود را دارند.

 • سفر با دوچرخه

  سفر با دوچرخه

  امروز به این فکر کرده‌اید که با دوچرخه می‌توانید تمام دنیا را بگردید؟ برای این کار لازم نیست قهرمان ورزشی باشید، کافیه با پدال زدن در محله‌ی خود شروع کنید و بعد از مدتی تمرین، رویای خود را عملی کنید.

 • سفر با چاشنی وحشت و هیجان

  سفر با چاشنی وحشت و هیجان

  تابه‌حال برای ترسیدن سفر کرده‌اید؟! واقعاً سؤال عجیبی است! اما عجیب‌تر از آن پاسخ مثبت عده‌ای از گردشگران ماجراجو به آن است.

 • چهارمین جاذبه طبیعی دنیا

  چهارمین جاذبه طبیعی دنیا

  استان کرمان با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و سوغات‌های گوناگون در جنوب ایران واقع‌ شده است. این استان از جمله استان‌های وسیع و باستانی کشور ایران به شمار می‌آید و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع‌ شده است.

 • سوغاتی زنجان

  سوغاتی زنجان

  زنجان یکی از پر سوغاتی‌ترین شهرهای ایران است که خوراکی‌های خوشمزه و صنایع‌دستی متنوع آن، باعث شده هیچ مسافری دست خالی از این شهر بیرون نرود.

 • شهر چهار اقلیم ایران

  شهر چهار اقلیم ایران

  گلپایگان از شهرهای کهن ایران به شمار می‌رود که تاریخ بسیاری را به خود دیده و به همین دلیل میزبان یادگارهای تاریخی بسیاری است.

 • سفر پدربزرگ و مادربزرگ با نوه‌

  سفر پدربزرگ و مادربزرگ با نوه‌

  جذابیت سفر نوه با پدر و مادربزرگ در این است که والدین کودک در خانه  هستند. والدین می‌توانند با اطمینان از اینکه فرزندانشان همراه با کسانی هستند که از آنها مراقبت می‌کنند با خیال راحت استراحت کنند. این درحالی است که دو نسل مختلف از تجربه بی‌نظیر گذراندن وقت با کیفیتی متفاوت در مکان‌ها جالب و جدید در کنار یکدیگر لذت می‌برند.

 • هر آنچه باید درباره بیمه مسافرتی بدانید

  هر آنچه باید درباره بیمه مسافرتی بدانید

  بیمه، یادآوریست از خیالی راحت اما روندی پر چالش و طولانی. صف‌های طولانی و رفت و آمد بین شعب مختلف، کابوس هر کسی‌ست که قصد خرید و استفاده از خدمات بیمه را دارد.  با این که این امور نسبت به قبل آسان‌تر شده اما، خرید بیمه مسافرتی یکی از راحت‌ترین انواع بیمه است که هر کسی آن را تجربه می‌کند.

 • رودخانه‌ها و حوضه‌های آبخیز ایران

  رودخانه‌ها و حوضه‌های آبخیز ایران

  حوضه‌های آبریز ایران در برگیرنده رودهایی است که شریان حیات‌بخش این سرزمین محسوب می‌شوند و از نظر تامین آب شرب، کشاورزی، گردشگری، منابع طبیعی و سیاسی حائز اهمیت هستند.

 • آماده کردن خانه پیش از سفر

  آماده کردن خانه پیش از سفر

  برنامه‌ریزی برای سفر فقط بایدها و نبایدهای حین سفر را شامل نمی‌شود. آیا می‌دانید پیش از رفتن به سفرهای طولانی، چگونه اوضاع را برای بازگشت خودتان به خانه آماده کنید؟

 • ایرانگردی دلچسب در زمستان

  ایرانگردی دلچسب در زمستان

  اگر شما هم خود را به سفرهای بهاری وتابستانی محدود نمی کنید و به دنبال کشف مناطق بکر ودیدنی در فصل سرما هستید، این گزارش به کارتان می آید.

 • امنیت سفر در فصل سرما

  امنیت سفر در فصل سرما

  سفر زمستانی مزایای فراوانی دارد ولی گاهی باعث بروز حوادثی ناگوار و شرایطی سخت می‌شود. با این نکات از کولاک و برف جان سالم به در ببرید.

 • سفری سبز و مسئولانه

  سفری سبز و مسئولانه

  هر ساله بیش از یک میلیارد سفر خارجی انجام می‌شود که این موضوع باعث شده گردشگری به یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان تبدیل شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که گردشگری ۱۰ درصد از اقتصاد جهانی را شامل می‌شود، میلیون‌ها شغل ایجاد می‌کند و به جوامع محلی سود می‌رساند.

 • چطور یک همسفر مناسب انتخاب کنیم؟

  چطور یک همسفر مناسب انتخاب کنیم؟

  بعضی وقت‌ها دلتان می‌خواهد به مسافرت بروید ولی دوست ندارید تنها سفر کنید پس به دنبال یک همسفر خوب می‌گردید اما نمی‌دانید به کدام یک از دوستانتان پیشنهاد بدهید تا شما را در این سفر همراهی کند. همان‌طور که داشتن همسفر خوب در بهتر شدن سفرتان تأثیر زیادی دارد اگر همسفر مناسبی نداشته باشید ممکن است سفر به کامتان تلخ شود.

 • راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر

  راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های سفر

  زندگی با تمام روزهای سخت و آسانی که دارد اگر با برنامه‌ریزی همراه باشد می‌تواند بسیار لذت‌بخش شود. بهتر است چند روزی از سال را به خود اختصاص دهید و به سفری چند روزه بروید تا بتوانید با انرژی بیشتری به ادامه فعالیت‌های خود بپردازید. سفر به مناطق مختلف نیز قطعا با هزینه‌هایی همراه است.