کد خبر: 9421
سرویس: اقتصادی
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۷
بازدید رئیس جمهوری از ایران ال ان جی

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت گفت: در حال حاضر با وجود بی مهری‌ها به طرح ایران ال ان جی و گذشت ۱۲ سال، این طرح ۵۲ درصد پیشرفت داشته و در حال تکمیل است.

عبدالحسین بیات رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در مورد طرح ایران ال ان جی با توجه به بد عهدی‌های طرف‌های خارجی و بی مهری‌هایی که در این سال‌ها اتفاق افتاده است، عملا این طرح از حالت طبیعی پیشرفت و توسعه خود خارج شده بود و در این دولت با ایجاد ساز و کارهای مناسب قفل‌ها و گره‌های موجود در این پروزه برطرف شده و در حال حاضر این طرح با پیشرفت ۵۲ درصدی در حال تکمیل است.

بیات ادامه داد: در این دولت بخشی از طرح به بهره برداری رسید، در حال حاضر نیروگاه ایران ال ان جی توانایی تولید ۸۱۰ مگاوات را دارد که می‌تواند به شبکه تزریق کند.

در مورد طرح ایران ال ان جی ما به صورت مرحله به مرحله در حال تکمیل طرح هستیم و مخازن ذخیره سازی گاز مایع مرحله‌ای است که باید تکمیل شود و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، امیدورایم تا نمیه اول سال آینده مخازن ذخیره سازی هم به بهره برداری برسند.

 رئیس هیئت‌رئیسه صندوق بازنشستگی نفت افزود: از دیگر مراحل تکمیل این طرح، واحد شیرین سازی این مجموع است که طبق برنامه ریزی‌ها قرار است در سال ۱۴۰۴ به بهره برداری برسد در این مجموعه و طرح واحدی که نسبت به سایر واحدها از برنامه عقب‌تر است، واحد مایع سازی طرح بوده که در تلاش هستیم در صورت تامین منابع مالی آن، این واحد هم در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت گفت: یکی دیگر از طرح‌هایی که ما در حال تکمیل آن هستیم، طرح ان جی ال ۳۱۰۰ است که باعث جمع آوری گازهای مشعل در منطقه دهلران خواهد شد، تا پایان سال یا اردیبهشت ماه سال آینده این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

بیات خاطرنشان کرد: عمده سرمایه گذاری صندوق بازنشتگی کارکنان صنعت نفت با توجه به حرفه‌ای بودنش در صنعت نفت، بالای ۷۸ درصد در زمینه صنعت نفت بوده و مابقی آن در حوزه‌های ساختمان، بیمه و بورس و سایر حوزه‌های مالی است.

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =