بیست وششمین جلسه شورای عالی پروژه ها

بیست و ششمین نشست شورای عالی پروژه‌های گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، صبح امروز (چهارشنبه، ۱۶ شهریورماه) به منظور ارزیابی پیشرفت فیزیکی و عملکرد مالی - برنامه‌ای، طرح‌های در دست اجرا و در حال طراحی، شرکت ساختمانی و مهندسی صبا نفت تشکیل شد.

عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، پیش ارائه گزارش‌ها گفت: توجه به ساختار شرکت‎‌ها سبب حکمرانی درست شرکتی می‌شود.

وی افزود: یکی از وظایف هدلینگ‌های مادر تدوین شاخص و استانداردهای جامع و مانع برای شرکت‌های تابعه است تا بدین وسیله شاخص‌های ارزیابی گروه برای هر حوزه تخصصی، مشخص و یکسان باشد.

بیات گفت: با توجه به راهبرد جاری که معطوف به بنگاه اقتصادی هست ضروری است که طرح‌های جدید شرکت صبا نفت پس از انجام مطالعات اقتصادی و با لحاظ قرار دادن حداکثر منافع بنگاه اقتصادی، اجرایی شوند. 

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها به بازدید اخیر از پروژه‌های حوزه سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در جنوب اشاره کرد و گفت: در بازدید میدانی از تاسیسات پتروپالایش کنگان، فراسکو و مایع سازی گاز طبیعی ایران، پیشرفت و پویایی در طرح‌ها محسوس بود. بنابراین، از مدیران و اعضای شورای عالی پروژه‌ها به سبب تحرک‎آفرینی در پروژه، تقدیر و تشکر می‌کنم.

در ادامه این نشست، با توجه به ارائه گزارش از مسائل پیش‌روی طرح‌های شرکت صبانفت، تصمیم گرفته شد به سبب آسان‌سازی برای تامین منابع، شرایط مانند افزایش تضامین، به منظور دریافت منابع بیشتر از بانک‌های تخصصی فراهم شود. همچنین تصریح شد پیش نویس سند بلندمدت سرمایه گذاری شرکت ساختمانی صبا نفت نیز تدوین شود. 

بر این اساس، اندکی بیش از ۲ درصد از کل سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در بخش صنعت ساختمان سازی قرار دارد که از منظر تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری دارای اهمیت اقتصادی است.

تصاویر 

برای مشاهده اخبار گروه اقتصادی اینجا کلیک کنید. 

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =