کد خبر: 7909
سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱
تیروئید

افراد بسیاری از بیماری پرکاری تیروئید و گریوز رنج می‌برند و اغلب دچار اضطراب و تپش قلب می‌شوند؛ بهترین دمنوش‌های گیاهی برای درمان تیروئید پرکار، کدام‌اند؟

مشکل تیروئید، بسیار شایع است. به نظر می‌رسد که همه به‌صورت مادرزادی، از بیماری تیروئید رنج می‌برند. کم‌کاری تیروئید و هاشیموتو، شایع‌ترین نوع بیماری هستند، اما افراد بسیاری نیز از بیماری پرکاری تیروئید و گریوز، رنج می‌برند و نیاز به حمایت دارند.

بهترین دمنوش‌های گیاهی برای درمان پرکاری تیروئید و گریوز

بادرنجبویه (Melissa officinales)

افراد مبتلا به پرکاری تیروئید، اغلب دچار اضطراب و تپش قلب می‌شوند. بادرنجبویه به حفظ آرامش بدن، قلب و ذهن کمک می‌کند و فشار خون را کاهش می‌دهد. این گیاه، بهترین دمنوش یا چای گیاهی برای بیماری پرکاری تیروئید و گریوز است. در مطالعات آزمایشگاهی، بادرنجبویه در اتصال TSH (هورمون محرک تیروئید) به غشاهای پلاسما اختلال، ایجاد و آنزیم iodothyronine deiodinse را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند. این ماده، همچنین مانع فعالیت گیرنده و سایر فعالیت‌های بیولوژیکی ایمونوگلوبولین‌ها در خون بیماران مبتلا به بیماری گریوز می‌شود؛ یک بیماری که باعث پرکاری تیروئید می‌شود. این گیاه از خانواده نعنا بوده که برای کاهش اثر هورمون تحریک‌کننده تیروئید، مصرف آن بسیار توصیه شده است. این ماده، کمک می‌کند تا تیروئید شما آرام شود.

دم شیر (cardiac Leonurus)

یک گیاه عالی دیگر از خانواده نعنا بوده که برای کمک به کاهش تپش قلب، بسیار خوب است. این گیاه، آرامش‌بخش در نظر گرفته می‌شود که برای پشتیبانی از سیستم عصبی، مفید است. اگر کسی دچار اضطراب، تنش و تپش قلب باشد، این یک دمنوش قوی برای سلامت قلب، محسوب می‌شود. به همین دلیل، اسم آن کاردیاکا (دم شیر) نام‌گذاری شده است.

ریشه شیرین‌بیان (Glycyrrhiza glabra) 

در بسیاری از داروهای طب سنتی، ریشه شیرین‌بیان به‌عنوان یک ماده هماهنگ‌کننده، افزوده شده است. این کار کمک می‌کند تا همه ترکیبات، مؤثرترین خاصیت خود را داشته باشند. همچنین این دمنوش، تقویت‌کننده غدد فوق کلیوی است. اگر کسی از بیماری پرکاری تیروئید یا گریوز رنج می‌برد، مطمئن باشید که غدد فوق کلیوی تحت تأثیر استرس زیاد، قرار گرفته‌اند. شیرین‌بیان نیز یک گیاه قدیمی در طب سنتی است که از سیستم غدد درون‌ریز به‌طور کلی پشتیبانی می‌کند و در نهایت، محافظت کبدی را به همراه دارد؛ به این معنی که از سلامت کبد نیز پشتیبانی می‌کند. عملکرد مطلوب کبد برای حمایت از سلامت تیروئید، ضروری است.

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =