کد خبر: 8248
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷
سالمند/بیماری

با آغاز فصل رویش گیاهان به طور معمول بیماری‌های آلرژیک در این فصل بیشتر می‌شود که منجر به بیماری‌های تنفسی یا پوستی می‌شود.

با شناخت علائم آلرژی تنفسی می‌توان راهکاری برای کاهش عوارض آن پیدا کرد، تورم و تولید مخاط در بینی، قرمزی، ریزش اشک، سوزش و خارش در چشم، خس‌خس سینه، و تولید مخاط در ریه‌ها از جمله این علائم هستند.

آسم
محرک‌های آسم در فصل بهار در فضای باز زیاد است و می‌تواند شامل گرده، تغییرات دمای هوا، کودها و مواد دافع حشرات باشد. محرک‌های داخل ساختمان مانند گرد و غبار، کپک و مواد شیمیایی پاک‌کننده نیز می‌توانند مشکل‌ساز شوند.

ویروس سرماخوردگی
فصل بهار زمان اوج سرماخوردگی است. راینوویروس‌ها که تقریباً ۵۰ درصد از سرماخوردگی‌های معمولی را ایجاد می‌کنند، به راحتی پخش می‌شوند.

آنفلوانزا
 آنفلوانزا با گرم شدن دمای بهار متوقف نمی‌شود. در واقع، ویروس‌های آنفلوانزا در رطوبت به خوبی عمل می‌کنند.

گاستروانتریت یا اسهال ویروسی
مانند راینوویروس‌ها، نورویروس‌ها در هوای گرم‌تر رشد می‌کنند. آن‌ها بسیار مسری هستند و علائم شامل درد معده، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ است.

گلودرد میکروبی
از آنجایی که گلودرد میکروبی به راحتی از طریق سرفه، عطسه و دست زدن به اشیایی که ممکن است حاوی بزاق فرد آلوده باشد، پخش می‌شود، باید برای احتیاط بیشتر در مکان‌های عمومی دستمال‌های ضدعفونی‌کننده و ضدعفونی‌کننده دست همراه خود داشته باشید.

ورم ملتحمه آلرژیک (چشم صورتی یا قرمز)
اگر کودک شما از مدرسه با چشمان قرمز/ صورتی و آبریزش به خانه می‌آید، ممکن است فکر کنید که او به عفونت وحشتناک «چشم صورتی» مبتلا شده است. برای تعیین اینکه آیا کودک یک واکنش آلرژیک یا عفونت دارد، باید به  پزشک مراجعه کنید.

آلرژی به گزش حشرات
اکثر افرادی که توسط حشرات گزیده می‌شوند، درد، قرمزی، خارش و تورم جزئی در ناحیه اطراف گزش یا نیش دارند. این یک واکنش طبیعی است. اکثر مردم ظرف چند ساعت یا چند روز بهتر می‌شوند. افراد ممکن است واکنش آلرژیک جدی به حشرات گزنده داشته باشند. یک واکنش آلرژیک تهدیدکننده زندگی (آنافیلاکسی) علائم و نشانه‌هایی را ایجاد می‌کند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. بدون درمان فوری، آنافیلاکسی ممکن است باعث مرگ شود. علائم معمولاً شامل بیش از یک سیستم اندام (بخشی از بدن) مانند پوست یا دهان، ریه‌ها، قلب و روده می‌شود.

تحریریه: 

مطالب آموزشی منتشر شده صرفا برای افزایش آگاهی است. از این رو، هرگونه تغییرات در بدن به خصوص در سن‌های بالا می‌بایست از طرف پزشک بررسی و در صورت نیاز پیگیری شود. همیشه علائم بیماری و تغییرات در بدن و حتی تغییرات در ساعت خواب را جدی بگیرید و از خود درمانی پرهیز کنید و بدون دستور پزشک اقدام درمانی انجام ندهید. 

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =