1002

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در دیدار با جمعی از شاغلان و بازنشستگان ایثارگر صنعت نفت تاکید کرد: انضباط اقتصادی مانند توجه کامل به محاسبات بیمه‌ای، برای پایداری صندوق‌ها ضروری است.

عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، در ادامه برنامه نشست‌های رودررو با بازنشستگان و در دیدار با جمعی از شاغلان و بازنشستگان ایثارگر گفت: حضور در جمع ایثارگران عزیز همواره ارزشمند و مسرت‌بخش بوده است.

وی افزود: روحیۀ جوانان دوران انقلاب و دفاع مقدس روحیه‌ای متفاوت و ارزشمندی بود؛ از این رو صیانت از آثار دفاع مقدس و ارزش‌های آن از اصول تفکر انقلابی است؛ زیرا فرهنگ و روحیه ایثارگری از کشور صیانت می‌کند؛ بهترین دلیل برای این ادعا، مدافعان حرم هستند که با تکیه بر همین روحیه از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

بیات افزود: به‌یقین ایثارگران در هنگام ورود به میدان با اخلاص عمل کرده‌اند و رسیدگی به مطالبات به‌حق آن‌ها نیز وظیفه ماست؛ از این رو در حد توان و چارچوب قوانین و مقررات، از مصوبه‌های مورد اشاره حمایت می‌کنیم.

بیات گفت: استحکام کشور در پرتو تقویت روحیه ایثارگری و استقامت است.

وی افزود: معاونت امور بازنشستگی و رفاه و واحد امور ایثارگران در صندوق‌ها مأموریت دارد موارد ذکرشده در این نشست را مانند موضوع درمان و مصوبات بخش ایثارگران مرتبط با صندوق‌ها، پیگیری کند و نتیجه را به اطلاع عزیزان ایثارگر برساند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها با اشاره به نشست چندی پیش هیئت‌رئیسه با عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سیاست‌های ابلاغی تأمین اجتماعی، تصریح کرد: قاعده حاکم بر صندوق‌ها که ضامن پایداری آن است اصل نظام بیمه‌گری است؛ بنابراین یکی از مبانی استمرار خدمت‌رسانی صندوق بازنشستگی صنعت نفت، طول مدت پرداخت حق بیمه (کسور) است.

وی ادامه داد: طبق نظام بیمه‌گری و عدالت، پرداخت از کسور دیگران برای افراد دیگر برخلاف اصول بیمه‌ای است؛ منطق نظام بیمه‌ای روشن است هر ذی‌نفع به‌تناسب میزان و طول بیمه پردازی، از مبلغ مستمری و مقرری برخوردار خواهد شد.

بیات گفت: باوجود عدم توازن در تناسب میان تعداد بازنشستگان مستمری‌بگیر با شاغلان کسورپرداز، خوشبختانه با تکیه بر سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها تعهدات قانونی اجرایی شده است؛ اگر انضباط اقتصادی رعایت نشود ادامه این فرایند دچار مشکل خواهد شد. از این رو رعایت انضباط اقتصادی از جمله توجه کامل به محاسبات بیمه‌ای، برای پایداری صندوق‌ها ضروری است.

وی در خصوص اهمیت توجه به محاسبات بیمه‌ای افزود: صندوق نفت، در بودجه سنواتی یا برنامه‌های مالی صنعت نفت، ردیف بودجه‌ای ندارد؛ با این حال با تکیه بر محاسبات بیمه‌ای روی پای خودش ایستاده است؛ بنابراین گاهی در مواجه با برخی موارد مطرح شده، چون قبلاً حق بیمه آن موضوع پرداخت نشده است مسئولان صندوق‌ها طبق مقررات، این موضوع را در فهرست تعهدات کارفرما قلمداد می‌کنند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها در پایان از حضور جمعی از شاغلان و بازنشستگان ایثارگر صنعت نفت در این نشست تشکر و قدردانی کرد. سخنگوی جمع حاضر ایثارگران نیز از برگزاری نشست تشکر و قدردانی کرد.

تصاویر 

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =