کد خبر: 8470
سرویس: اقتصادی
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵
  • خبرنگار: روابط عمومی
  • چاپ
شمس

مدیرعامل اویک گفت: چاه‌های ۱۲۳ و ۱۲۴ پروژه ملی میدان منصوری با موفقیت راه‌اندازی و برای بهره‌برداری به خطوط لوله جریانی موجود در میدان متصل شدند.

محمدجواد شمس به اهمیت سیاست دولت سیزدهم مبنی بر افزایش ظرفیت تولید نفت به مقدار پیش از تحریم‌ها اشاره و اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی مهندسان و متخصصان داخلی چاه‌های ۱۲۳ و ۱۲۴ میدان منصوری به تولید رسید تا حدود ۴ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده شود.

وی افزود: با راهبری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و با بهره‌مندی حداکثری از توان داخلی و حضور مؤثر پیمانکاران داخلی به‌ویژه پیمانکاران توانمند بومی استان خوزستان این دو چاه راه‌اندازی شد تا مهر تأییدی بر شعار «ما می‌توانیم» در پروژه‌های نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن باشد.

چاه‌های راه‌اندازی‌شده پس از سپری‌ شدن دوره پایش و تثبیت پارامترهای تولیدی، به‌طور نهایی تحویل کارفرما می‌شود.

شایان ذکر است از آغاز سال ۱۴۰۱ شرکت اویک موفق به راه‌اندازی سه حلقه چاه (۱۲۱، ۱۲۳ و ۱۲۴) شد و در مجموع پنج حلقه چاه از سوی این شرکت در میدان نفتی منصوری راه‌اندازی شده است.

طرح‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها که توسط شرکت‌های زیر مجموعه آن از جمله اویک اجرا می‌شود، تامین کننده عمده منابع پرداخت ماهانه مستمری و مقرری بازنشستگان و بازماندگان ارجمند صنعت نفت هستند. از این رو پایش و رصد و افزایش بهره‌وری و توسعه‌ای به هنگام آنها با توجه تعهدات قانونی صندوق‌ها در برابر ذی‌نفعانش ضروری است.   

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =