کد خبر: 8297
سرویس: اقتصادی
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
  • خبرنگار: روابط عمومی
  • چاپ
جلسه معارفه جناب آقای بیات رییس هیات رییسه

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، روز شنبه (۲۰ فروردین‌ماه) در خلال نشست برخط با روسای مناطق و نمایندگی‌‎های صندوق‌ها در سراسر کشور گفت: صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت دارای شخصیت حقوقی، مالی و اداری مستقل است که طبق اساسنامه خود اداره می‌شود. از این‌رو، استقلال صندوق‌ها باید حفظ شود.

عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، روز شنبه (۲۰ فروردین‌ماه) در خلال نشست برخط با روسای مناطق و نمایندگی‌‎های صندوق‌ها در سراسر کشور گفت: صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت دارای شخصیت حقوقی، مالی و اداری مستقل است که طبق اساس نامه خود اداره می شود. از این‌رو، استقلال صندوق‌ها باید حفظ شود.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها افزود: دلیل پایداری و ماندگاری صندوق‎‌های بازنشستگی صنعت نفت استقلال آن بوده و هست. بنابراین، صندوق‌ها و کلیه وجوه و دارایی‌های در اختیار و درآمدهای آن به شخصیت حقوقی خود صندوق تعلق دارد و مطلقا جزو اموال، وجوه و درآمد ها و دارایی های دولتی، وزارت نفت و شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه آن و یا سایر اشخاص نمی‌باشد و به هیات امنای صندوق به عنوان امین سپرده شده است.

 وی ادامه داد: صندوق‌های بازنشستگی نفت به عنوان بنگاه اقتصادی بر ارکان تخصصی‌اش استوار و وابسته خواهد بود.

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =