کد خبر: 8097
سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
  • خبرنگار: روابط عمومی
  • چاپ
پیام تسلیت رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی رحلت آیت‌الله حاج شیخ لطف‌الله صافی گلپایگانی را تسلیت گفتند.

بسم الله الرحمن الرحیم

با تاسف خبر درگذشت فقیه عالی مقام و مرجع بصیر، حضرت آیت الله آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی رضوان الله علیه را دریافت کردم. ایشان از استوانه‌های حوزه‌ علمیه قم و از برجستگان علمی و عملی و پر سابقه‌ترین عالم دینی در آن حوزه‌ی مبارک بودند.

در دوران مرحوم آیت الله بروجردی در شمار برترین تلامذه‌ آن استاد بزرگ، در زمان مرحوم آیت الله سید محمدرضا گلپایگانی همراه و مشاور علمی و عملی ایشان و در دوران انقلاب، امین و مورد اعتماد حضرت امام خمینی (ره) به شمار می رفتند.

سالها در شورای نگهبان رکن اصلی آن شورا محسوب می‌شدند و پس از آن هم همواره درباره‌ی مسائل انقلاب و کشور، دلسوزانه و مسئولانه ورود می کردند و بارها اینجانب را از نظرات و مشورت های خود مطلع و بهره‌مند می ساختند.

قریحه‌ شعری، حافظه‌ تاریخی، پرداختن به مسائل اجتماعی از دیگر ابعاد شخصیت این عالم کهنسال و بزرگوار بود. رحلت ایشان برای جامعه‌ علمیِ دینیِ کشور مایه‌ تأسف است.

اینجانب به خاندان مکرّم و فرزندان گرامی ایشان و نیز به مراجع معظم و علمای اعلام حوزه‌ علمیه و مقلدان و ارادتمندان ایشان به ویژه در قم و گلپایگان تسلیت عرض می کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۴۰۰/۱۱/۱۲

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =