کد خبر: 7756
سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳
سرماخوردگی

یک استاد گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تشریح علائم شایع کرونا، آنفلوانزا و سرماخوردگی پرداخت.

 در فصل ویروس‌های سرماخوردگی قرار داریم به طوری که با انواع و اقسام ویروس‌ها در جامعه مواجه هستیم.

رسولی نژاد گفت: با اشاره به اینکه علائم این ویروس‌ها شبیه به یکدیگر هستند گفت: بیماری‌های آنفلوانزا، سرماخوردگی ساده و حساسیت، تنگی نفس ندارند و علامت تنگی نفس در افراد مبتلا به کووید تقریبا بعد از یک هفته از شروع علائمی مانند تب، ممکن است آغاز شود، لذا علائم در این بیماری‌ها ممکن است به یک اندازه نباشند.

باتوجه به آغاز فصل سرما و شیوع بیماری‌های تنفسی مانند کووید، آنفلوانزا، سرماخوردگی ساده و حساسیت باید به علائم این بیماری‌ها توجه داشت. اصلی‌ترین علائم بیماری کووید شامل بدن‌درد، سرفه و تنگی نفس است و اصلی‌ترین علائم در بیماری آنفلوانزا تب و بدن‌درد است. علائمی مانند خارش چشم، آبریزش بینی و عطسه بیشتر در سرماخوردگی ساده و حساسیت ممکن است دیده شوند و این علائم در آنفلوانزا و کووید علائم شایعی نیستند.

این استاد گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اهمیت تزریق واکسن کرونا تصریح کرد: ویروس‌های متفاوتی عامل سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا هستند، ولی این بیماری‌ها علائم مشابهی دارند که تمایزشان می‌تواند سخت باشد.

او عنوان کرد: استفاده از ماسک، شستن مداوم دست‌ها بسیار حائز اهمیت است به طوری که نباید دست نشسته را به مخاط بینی و چشم زد.

برای ما بنویسید

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =