• کتاب "هفت عادت مردمان موثر"

  کتاب "هفت عادت مردمان موثر"

  در کتاب هفت عادت مردمان موثر شما مطالعه یک سیر تحولی را از رشد شخصی یعنی سه عادت اول آغاز می‌کنید سپس وارد مرحله کار گروهی و همکاری می‌شوید. پس از آن ارتباطات، یعنی سه عادت بعد را مطالعه خواهید کرد و بعد دوباره سازی همه عادات که همان عادت هفتم می‌باشد را آموزش خواهید دید.

 • بهترین سرگرمی‌ برای سالدیده‌گان

  بهترین سرگرمی‌ برای سالدیده‌گان

  سالمندی به‌معنی خانه‌نشینی و بی‌تحرکی نیست. در واقع با شروع بازنشستگی، سالمندان فرصت بیشتری برای انجام‌ کارهایی که به آن علاقه‌مندند، پیدا می‌کنند.

 • پدربزرگ‌ها، مادربزرگ ها، نعمتی از جانب خدا

  پدربزرگ‌ها، مادربزرگ ها، نعمتی از جانب خدا

  با افزایش طول عمر انسان ها، تعداد پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها روز به روز زیاد می شود. آنها به این امید زندگی می کنند که نظاره گر رشد نوه های خود باشند. در سالیان اخیر پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها می توانند در به دست آوردن هویت فردی به نوه ها و گاهی اوقات فرزندان نوه های خود کمک کنند.

 • انتخاب تفریحات مناسب برای سالمندان

  انتخاب تفریحات مناسب برای سالمندان

  بخش مهمی از رازهای شادی و سلامت سالمندان به تفریح آنها مرتبط است که معمولا کمتر به آن توجه می شود چون اغلب ما فکر می کنیم آنها بیشتر به استراحت و محیط آرام نیاز دارند اگر ما کمک کنیم تا سالمندان بخشی از زمان خود را به تفریح اختصاص دهند، قطعا سلامت روانی و جسمی شان تضمین خواهد شد.

 • عادت‌هایی که زندگی را مختل می‌کند

  بعضی از عادت‌های بد در زندگی انسانها تاثیر بسیار جبران ناپذیری بر جسم و روح انسان می گذارد.

 • راه‌کارهای پرهیز از دورریز مواد غذایی

  راه‌کارهای پرهیز از دورریز مواد غذایی

  فرهنگ سازی در مصرف مواد غذایی یکی از مسائلی است که در سال‌های اخیر به آن توجه زیادی شده است و طبق آمار بیش از یک سوم از غذایی که در جهان تولید می‌گردد به هدر می‌رورد.

 • زندگی بدون شبکه‌های اجتماعی چگونه است؟

  زندگی بدون شبکه‌های اجتماعی چگونه است؟

  شاید عبارتی که در ادامه می‌خوانید رسانه‌های اجتماعی را به طور خلاصه توصیف کند؛ «دنیای دروغگو و فریبنده». دنیای مجازی یعنی دنیایی که واقع بینانه نیست، اما آنچه در آن است حکایت از واقع گرایی دارد و در حقیقت دنیایی فریبنده و دروغگو است. اگرچه بعد از فیسبوک چندین وسیله ارتباط مجازی ایجاد شدند، اما از زمان راه‌اندازی فیسبوک، انقلابی در رسانه‌های اجتماعی رخ داد.

 • تفکرات اشتباه ذهنمان را بشناسیم

  تفکرات اشتباه ذهنمان را بشناسیم

  خیلی از اوقات تصور می کنیم فکری که درباره مسائل، افراد و جهان داریم، قطعا و بی برو برگرد درست است، در حالیکه همان لحظه ممکن است دچار خطا شده باشیم و بعدها متوجه شویم که اشتباهمان چه بوده است. چه خوب است که این خطاها را بشناسیم و دربرابرشان آگاهی کسب کنیم.

 • جایگاه و نقش سالمندان در خانواده

  جایگاه و نقش سالمندان در خانواده

  کهنسالی یک سرنوشت مشترک همگانی است و هنگامی که زندگی ویژه و شخصی ما را در چنگ می فشارد مات و مبهوت می شویم. در واقع سالمندی یکی از مراحل رشد انسان است، به عکس آنان که آن را پایان زندگی می‌دانند، خود یکی از مراحل زندگی است و به عنوان یک روند طبیعی گذر عمر و زندگی مطرح می گردد.

 • سووشون؛ کتابی که هرگز کهنه نمی‌شود

  سووشون؛ کتابی که هرگز کهنه نمی‌شود

  سووشون، داستان زیبا و بی‌نظیر سیمین دانشور، داستان مبارزه، امید و مقاومت است. داستان زندگی یوسف که مانند سیاوش، مظلومانه کشته می‌شود و کسی برایش به سوگ نمی‌نشیند. نام این کتاب، که همان سوگ سیاوش است، نام مراسمی در ایران پیش از اسلام است که در سوگ و عزای سیاوش برگزار می‌شده است.

 • چگونه در زندگی تغییر کنیم؟

  چگونه در زندگی تغییر کنیم؟

  مهدی اخوان، روانشناس گفت: به دو دلیل نمی‌توانیم تغییر کنیم و می‌ترسیم؛ یکی به خاطر عدم شناخت صحیح از خود و یکی عدم شناخت صحیح از هدف است

 • اهمیت و مزیت‌های مرور خاطرات

  اهمیت و مزیت‌های مرور خاطرات

  یادآوری روزهای خوب گذشته، به‌ویژه روزهای خوب زندگی خودمان، مزیت‌های روان‌شناختی مهمی دارد. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۲۱ در مجله «علوم روان‌شناسی اجتماعی و شخصیت» (Social Psychological and Personality Science journal) منتشر شد، نشان داد که نوستالژی به دوری و جلوگیری از احساس تنهایی در دوران قرنطینه همه‌گیری ویروس کرونا کمک کرده است. اگر دنبال افزایش احساس شادی و رضایت هستید، راه چاره‌اش نگاه‌کردن به روزهای خوب گذشته است.

 • ۱۰ کتاب برای پرورش تفکر انتقادی

  ۱۰ کتاب برای پرورش تفکر انتقادی

  تفکر انتقادی مهارتی است که همه ما به آن نیاز داریم. نقدپذیری و نقادبودن در جامعه ما چالش‌برانگیز است و خواندن کتاب برای پرورش تفکر انتقادی تأثیر بسزایی دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم شما را با کتاب‌هایی آشنا کنیم که بتوانید با کمک آنها این مهارت را هم در خودتان تقویت کنید و هم در اطرافیانتان. مخاطبان کتاب‌های تفکر انتقادی کسانی هستند که مایل‌اند دنیا را بهتر بشناسند و با بقیه در صلح زندگی کنند. کیفیت زندگی برای این افراد مهم است و در پی کشف چرایی مسائل مختلف هستند.

 • معرفی کتاب" نیایش ما "

  معرفی کتاب" نیایش ما "

  کتاب " نیایش ما " اثر ایمان پورنصیر به همت انتشارات طه در اختیار علاقه مندان به کتاب و فریضه الهی نماز قرار گرفته است.

 • نمایشگاه مجازی کتاب تهران

  نمایشگاه مجازی کتاب تهران

  مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: سوم تا دهم بهمن‌، زمان برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران است.

 • اهدا کتاب از سوی همکار بازنشسته آقای امام‌زاده شوشتری

  اهدا کتاب از سوی همکار بازنشسته آقای امام‌زاده شوشتری

  «فریدون امام‌زاده شوشتری» بازنشسته فرهیخته صنعت نفت، یک جلد کتاب " کودکان خردورز " را که از سوی وی ترجمه شده است را به کتابخانه صندوق‌ها اهدا کرد.

 • و هرروز صبح راه خانه دورتر و ‌دورتر می‌شود

  و هرروز صبح راه خانه دورتر و ‌دورتر می‌شود

  داستان این کتاب کم‌حجم درباره پدربزرگی است که در آستانه ابتلا به آلزایمر قرار گرفته و کم‌کم دارد خاطراتش را فراموش می‌کند. تنها حلقه ارتباطی این پدربزرگ با دنیای واقعی خاطراتی است که با نوه‌اش دارد. رابطه بین این نوه و پدربزرگ بسیار عمیق و دوست‌داشتنی است.

 • چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟

  چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟

  برای همۀ ما اهمیت دارد که دیگران در مورد ما چه نظری دارند و دوست داریم دیگران ما را دوست داشته باشند. نکات کلی برای اینکه دیگران از ما خوششان بیاید نیز واضح است: باید مهربان و ملاحظه‌کار باشیم و انسانیت داشته باشیم. شکی در صحت این موارد نیست. اما نکات بسیار ریز دیگری نیز در قضاوت دیگران نقش دارند، چیزهای پنهان که می‌توانند تاثیر بزرگی بروی نظر دیگران در مورد شما داشته باشند.

 • یک خانواده سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

  یک خانواده سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟

  خانواده‌ای که از الگوهای کارشناسی شده‌ای برخوردار و به آن‌ها پایبند باشد سهم بزرگی در موفقیت اعضایش خواهد داشت

 • فشار خون بالا بیماری خاموش

  فشار خون بالا بیماری خاموش

  فشار خون بالا گاهی کشنده بی‌سر و صدا نامیده می‌شود، زیرا تا مراحل انتهایی در بیشتر موارد هیچ علامتی ندارد.

 • آیا شادی، معنی و هدف زندگی انسان است؟

  آیا شادی، معنی و هدف زندگی انسان است؟

  یش از ۲۰۰۰ سال پیش، ارسطو سخنی گفته است که هنوز این سخن درست به نظر می‌رسد: اگر یک زندگی شاد نداشته باشیم و تا زمان مرگ با شادی زندگی نکنیم، به راستی هدف واقعی زندگی چیست؟

 • نکات طلایی برای مهمانی‌رفتن

  نکات طلایی برای مهمانی‌رفتن

  میزبان شدن و مهمانی رفتن آداب مخصوص به خودش را دارد، آدابی که در زیر مجموعه آداب معاشرت مهمانی قرار می‌گیرند. اگر اهل مهمانی گرفتن و مهمانی رفتن هستید حتماً باید آداب و معاشرت مهمانی را بلد باشید تا هم به میزبان و هم به مهمانان خوش بگذرد.

 • عادت‌های خوب برای زندگی بهتر

  عادت‌های خوب برای زندگی بهتر

  همه ما به دنبال روش‌هایی برای تغییر عادت‌های بد به عادت‌های خوب هستیم اما بعضی از عادت‌ها را می‌توان از صفر شروع و زندگی را بهتر کرد.

 • با بزرگ‌ترها، شیرن‌تر است

  با بزرگ‌ترها، شیرن‌تر است

  استحکام عواطف خانواده در دست بزرگ والدها گذراندن اوقات فراغت اعضای خانواده با یکدیگر مخصوصاً پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با نوه‌هایشان، روابط خانوادگی را بهبود بخشیده و سبب استحکام پیوندهای نسلی می‌شود. در یک تحقیق، دانشمندان دریافتند بودن اعضای خانواده در کنار یکدیگر و گذراندن اوقات فراغت و سپری کردن لحظاتی خوش در کنار پدربزرگ و مادربزرگ سبب نزدیکی اعضای خانواده و تضمین استحکام روابط می‌شود.

 • چگونه در واتساپ ایمن بمانیم

  چگونه در واتساپ ایمن بمانیم

  ایمنی و امنیت شما و پیام‌های شما برای ما مهم است. ما می‌خواهیم تا شما با ابزارها و ویژگی‌هایی که برای ایمن ماندنتان هنگام استفاده از واتساپ طراحی کرده‌ایم، آشنا شوید.

 • اینترنت‌گردی خود را مدیریت کنیم

  اینترنت‌گردی خود را مدیریت کنیم

  مرور صفحات اینترنتی یا نت‌گردی بیهوده در شبکه‌های اجتماعی، یکی از مهم‌ترین عوامل هدر رفت وقت و زمان همه ماست. اما چطور باید این عادت اشتباه را کنترل کرد؟

 • مطالعه کتاب ‌‫"بهترین سال زندگی تو"

  مطالعه کتاب ‌‫"بهترین سال زندگی تو"

  کتاب بهترین سال زندگی تو نوشته دارن هاردی و ترجمه فاطمه فراهانی است که توسط تیم سبکتو جمع‌آوری شده است. این کتاب یک راهنمای قدم به قدم برای پیشرفت در زندگی و بهبود کیفیت مادی و روانی زندگی است.

 • بیخودی از افراد عذرخواهی نکنید!

  بیخودی از افراد عذرخواهی نکنید!

  ما معمولاً عذرخواهی می‌کنیم چون بیش‌ از حد نگران فکر مردم هستیم یا احساسات آنها را بر نیازهای خودمان مقدم می‌دانیم. «اشتباه برداشت نکنید! چون قرار نیست «عذرخواهی» کردن را کنار بگذارید. از آنجا که هیچکس کامل نیست، پس عذرخواهی‌ کردن امری کاملا طبیعی است.

 • راهکارهای مقابله با احساس بی‌ارزشی

  راهکارهای مقابله با احساس بی‌ارزشی

  افرادی که حس بی‌ارزشی دارند، اغلب افکار منفی زیادی در سر می پرورانند، همیشه با خودشان در حال صحبت هستند و همین افکار منفی باعث می‌شود که نه تنها پیشرفتی در زندگی نکنند بلکه حس بی‌ارزشی روح و جسم آنها را از پا دربیاورد.

 • چگونه بهترین هدیه‌ها را انتخاب کنیم؟

  چگونه بهترین هدیه‌ها را انتخاب کنیم؟

  در حالی که هیچ تحقیقی برای اینکه مشخص کند کسانی که دقیقا می‌دانند چه هدیه‌ای به چه شخصی بدهند چه نوع شخصیتی دارند، انجام نشده است، به نظر روانشناسان، کسانی که این توانایی را دارند که بهترین هدیه‌ها را بدهند، تمایل دارند همواره این احساس موفقیت را در خریدن و دادن هدایای عالی داشته باشند و حتی این را یکی از توانمندی‌های منحصر به فرد خود می‌دانند.