کد خبر: 4707
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸

جهت مشاهده پاسخ سوالات مورد نظر خود کلمه کلیدی مورد نظر را در کادر زیر تایپ و جستجو نمایید.

  
۱-آیا هزینه ی یادبود مراسم، درصورت فوت همسر و یا فرزندان مستمری بگیر به آنان تعلق خواهد گرفت؟
در صورت فوت همسر یا فرزندان، مبلغ هزینه ی مراسم یادبود به آنان تعلق نخواهد گرفت و فقط در صورت فوت مستمری بگیر، به بازماندگان تعلق می گیرد.
۲-لطفاً شرایط گرفتن وام تبدیل به احسن و مبلغ آن را توضیح بفرمایید؟
شرایط وام مسکن مجدد(تبدیل به احسن) به این شرح می باشد: ۱- آن دسته از کارمندان و یا همسر کارمند بازنشسته متوفی که در زمان اشتغال از وام مسکن استفاده نموده اند، پس از گذشت مدت مقرر هشت سال از آخرین وام دریافتی، می توانند از وام مسکن مجدد(تبدیل به احسن) بر روی پلاک جدید با رعایت دیگر شرایط برخوردار شوند. ۲- میزات تسهیلات وام تبدیل به احسن، در حال حاضر ۲۵۰ میلیون ریال است و با توجه به تصمیم و اعلام هیئت مدیره ی نفت قابل افزایش است.
۳-چرا پرداخت وام ها در حال حاضر متوقف شده است؟
هنوز بودجه ی مالی برای این موضوع در سال جاری اجرایی نشده تا برای پرداخت در اختیار قرار گیرد.
۴-آدرس و تلفن دفاتر نمایندگی و کانون های بازنشستگی را اطلاع رسانی فرمایید؟
تمامی آدرس و مشخصات مربوط به دفاتر نمایندگی و کانون ها در سایت قابل مشاهده است. شما می توانید با مراجعه به سایت صندوق به نشانی oipf.ir، اطلاعات مورد نیاز را در قسمت مراکز درمانی و خدماتی مشاهده نمایید.
۵-اینجانب تازه بازنشسته شده ام، چگونه می توانم گواهی حقوق، دریافت کنم؟
گواهی حقوق تنها برای کارمند بازنشسته و در صورت فوت، برای همسر کارمند بازنشسته متوفی صادر می شود و اخذ گواهی، منوط به تکمیل فرم درخواست توسط متقاضی یا وکیل ایشان از طریق مراجعه به دفتر نمایندگی ذیربط با رعایت شرایط جاری است.
۶-اینجانب از وام مسکن در سال ۱۳۸۰ استفاده نموده ام. حال با توجه به اضافه کردن زیربنا، وام به من تعلق می گیرد؟
در صورت داشتن جواز ساخت، پایان کار و اینکه در ۳ سال اخیر باشد، می توانید از وام متمم مسکن استفاده نمایید.
۷-مبلغ وام دانشجویی و شرایط دریافت آن را اعلام فرمایید؟
مبلغ وام دانشجویی در حال حاضر چهار میلیون تومان است که با ارائه اصل گواهی تحصیلی در سطح دانشگاه های معتبر، قابل پرداخت می باشد.
۸-شرایط استفاده از تسهیلات وام شهید تندگویان و حداکثر مبلغ آن برای بازنشستگان چقدر است؟
تمامی بازنشستگان در صورت برقراری مستمری، با پرداخت حق عضویت ماهانه به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان و سپری شدن ۵ ماه از عضویت می توانند درخواست خود را به نزدیکترین دفتر نمایندگی محل سکونت خود ارائه نمایند.
۹-بازماندگان برای دریافت مستمری باید دارای چه شرایطی باشند؟ توضیح بفرمایید.
بازماندگان واجد شرایط حق خواهند داشت، برطبق شرایط و به میزانی که تعیین می شود مستمری دریافت کنند، مشروط بر اینکه، گواهی شهادت یا فوت و برگ حصر وراثت خود را به صندوق ها تسلیم نمایند، برای اطلاعات بیشتر به سایت صندوق به نشانی oipf.ir، مراجعه کنید. در قسمت خدمات اداری و بازنشستگی توضیحات کامل درج شده است.
۱۰-آیا بازماندگان و فرزندان بازنشسته می توانند از تسهیلات صندوق شهید تندگویان استفاده نمایند؟
فرزندان بازنشسته نمی توانند از تسهیلات استفاده نمایند. ولی همسر بازنشسته متوفی، فقط با کد نسبت ۱۰۱ (تک همسر) و کد نسبت۱۵۱ (همسر شهید) می توانند از تسهیلات صندوق شهید تندگویان استفاده نمایند.
۱۱-در بند ۹ دستور العمل استفاده ی بازنشستگان از یارانه وام سفر آمده است: «افرادی که یکی از امکانات اقامتی محمودآباد یا زائر سرای مشهد را در فصل تابستان یا ایام نوروز استفاده نمایند می توانند از یارانه سفر هر سه سال یک بار بهره گیرند، سؤال این است اگر در سایر فصول سال از امکانات محمود آباد و یا زائر سرا استفاده شود شامل یارانه سفر نخواهد بود؟
در صورت استفاده از یارانه سفر تا سه سال متوالی از هیچ گونه تسهیلات رفاهی نمی توانید استفاده نمایید.
۱۲-در سالهای پیش، فرم مخصوصی جهت تجدید احراز حیات، پر می کردیم و نام سامانه های قابل استفاده و آدرس تماس ذکر می شد. متاسفانه این فرم را پیدا نکردم، ممکن است لطف فرموده و راهنمائی فرمایید؟
جهت تجدید احراز حویت، وکیل جنابعالی باید به منطقه و یا دفتر نمایندگی مربوطه مراجعه کرده و مراحل اداری را طی نماید.
۱۳-اینجانب در تاریخ ۱/۸/۱۳۹۱ بازنشسته شدم و پاداش سنوات خدمت مرا کم دادن و مشمول قانون ۲۳/۱۱/۱۳۹۲ نگردیدم و با ۳۸ سال سابقه فقط ۵۴ میلیون پرداخت گردید و هیچکس پاسخ گو نمی باشد از بخش ارتباط مردمی خواهشمندم موضوع را به استحضار مسئولین رسانیده تا امثال ما بازنشستگان به مشکلاتمان رسیدگی شود.
طبق پاسخ کارشناسان کنترل محاسبات بازنشستگانی که تاریخ بازنشستگی آنان از تاریخ ۱/۴/۱۳۸۸ به بعد می باشد با توجه به اینکه پاداش خود را از کارفرما دریافت نموده اند لذا می بایست اعتراض خود را برای بررسی به کارفرمای خود اعلام نمایند.
۱۴-اینجانب جانباز جنگ تحمیلی و بازنشسته ناشی از کار می باشم لذا با توجه به موارد یاد شده دو فرزند لیسانس دارم، درخصوص استخدام یکی از فرزندانم در وزارت نفت چه اقدامی می توانم انجام بدهم؟
طبق پاسخ کارشناسان امور ایثارگران استخدام فرزندان در حال حاضر فقط از طریق برگزاری آزمون استخدامی از سوی وزارت نفت امکان پذیر می باشد.
۱۵-در مورد نحوه ی برخورداری از تسهیلات ایثارگران که در صنعت نفت و صندوق بازنشستگی از مزایا و فوق العاده منحصر به ایثارگران استفاده می کنند، با توجه به اینکه سابقه خدمت در زمان جنگ(سربازان وظیفه ارتش) نیز بعنوان رزمنده شناخته شده اند، به چه ترتیب است، و نحوه احراز رزمندگان ایثارگر به چه صورت امکان پذیر است؟
ایثارگر به کسی گفته می شود که حداقل شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب به صورت بسیجی داوطلب در جبهه های حق علیه باطل در فاصله زمانی ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷ خدمت نموده باشد. جنابعالی طبق مقررات صرفا مشمول مزایای ۲۷۲۷ (فوق العاده ایثارگری) می باشید.
۱۶-من یازده ماه سابقه سربازی و حضور در جبهه جنگ در هشت سال دفاع مقدس دارم، آیا امتیازی از طرف امور ایثارگران به من تعلق می گیرد؟ تا حالا هیچ اقدامی نداشته ام؟
سؤال شما نیاز به بررسی دارد. شما با شماره های تلفن ۱۴-۸۸۸۰۱۰۰۱  در تهران تماس حاصل فرمایید و با کارشناس امور ایثارگران صحبت کنید.
۱۷-من جانباز جنگ تحمیلی هستم، هزینه درمانی ام از طریق کانون بازنشستگان درست پرداخت نمیشه. هر دفعه به هر نحوی ایرادی در پرداخت گرفته می شود. لطفا بفرمایید از طریق چه ارگانی باید پیگیری کرد؟
شما باید به دفتر نمایندگی خود مراجعه کرده و با کارشناس درمان مستقر در نمایندگی، مشکل خود را مطرح کنید.
۱۸- درخصوص کارت ورزش، آیا این کارت ها فقط مختص تهران است؟ یا شامل استان های دیگر هم می شود؟ چون کانون استان اصفهان ابراز بی اطلاعی کرده اند.
کارت های ورزش شامل تمام مناطق صندوق و شهرهای دیگر هم به مرور زمان می شود و فقط مختص تهران نمی باشد و با توجه به اینکه هنوز در شهر اصفهان کارت های ورزشی فعال نیست، به همین منظور برای برقراری عدالت در استفاده از خدمات رفاهی، به صورت سانسی، با مجموعه های ورزشی و استخرها قرارداد منعقد شده است. اما در سال جدید این امر تحقق خواهد یافت.
۱۹-اینجانب برای دخترم، وام ازدواج فرزند دریافت کرده ام. آیا وام بلاعوض هم به من تعلق می گیرد؟
وام های بلاعوض فقط برای بازنشستگان با شرایطی خاص و با تشخیص و تهیه گزارش از سوی مددکاری انجام می شود و شما می توانید از وام جامع بازنشستگان در صورت عدم دریافت، بهره مند شوید.
۲۰-احتمالاً تقاضا یا سوال من، سوال تعداد کثیری از بازنشستگان است. چرا قرص های مکمل که نیاز خیلی ها در سنین بالاست باید آزاد تهیه شود؟
داروهای مکمل جزو فارماکوپه دارویی بهداشت و درمان صنعت نفت نمی باشد. اما صندوق ها تقریباً تمام خدمات مورد نیاز بازنشستگان در حوزه درمان را پیش بینی کرده است و هزینه اقلام دارویی مورد نظر را در چارچوب های مشخصی ارائه خدمت می کند. صندوق ها با حدود ۷۰۰ مرکز درمانی و تشخیصی در سراسر کشور، قرارداد منعقد کرده است.
۲۱-کمک هزینه معاش و هزینه مراکز شبانه روزی یا روزانه توانبخشی به چه گروه از بازنشستگان تعلق می گیرد؟
طبق دستورالعمل خدمات حمایتی و توانبخشی به کارکنان، افراد خانواده بلافصل و تحت تکفل معلول و مبتلا به بیماری های ناتوان کننده منجر به معلولیت، کمک هزینه معاش و هزینه مراکز شبانه روزی یا روزانه توانبخشی تعلق می گیرد.
۲۲- لطفاً مدارک مورد نیاز جهت پرداخت مستمری به وکیل را اعلام فرمایید؟
۱- اصل وکالتنامه ۲- تصویر وکالتنامه که ممهور به مهر برابر اصل باشد ۳- اصل گواهی احراز حیات برای پرداخت مستمری به وکیل الزامی می باشد.
۲۳-شرایط صدور کارت شناسایی برای بازنشستگان جدید به چه صورت می باشد؟
برای کلیه بازنشستگان جدید به ارائه مدارک ذکر شده کارت شناسایی صادر می گردد. ۱- تکمیل فرم درخواست صدورکارت شناسایی ۲- رسید تحویل کارت شناسایی دوران اشتغال ۳- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید
۲۴-مبلغ وام و شرایط دریافت وام تبدیل به احسن برای بازنشستگان چگونه می باشد؟
آن دسته از بازنشستگان و یا همسر بازنشسته متوفی که در زمان اشتغال از وام مسکن استفاده نموده اند، پس از گذشت مدت مقرر هشت سال از آخرین وام دریافتی می توانند از وام مسکن مجدد(تبدیل به احسن) بر روی پلاک جدید با رعایت دیگر شرایط برخوردار شوند در حال حاضر میزان تسهیلات وام تبدیل به احسن مبلغ ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.
۲۵-شرایط دریافت وام ازدواج برای فرزندان بازنشستگان و مبلغ آن چقدر است؟ آیا محدودیت برای تعداد فرزندان وجود دارد؟
مبلغ وام ازدواج در حال حاضر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد که با ارائه اصل عقدنامه و شناسنامه فرزند کارمند بازنشسته قابل پرداخت می باشد و تعداد وام ازدواج جهت فرزند کارمند بازنشسته نامحدود است.
۲۶-چرا فوق العاده ایثارگری ماده ۵۱ قانون جامع کشوری اجرا نمی شود؟
موضوع ماده ۵۱ قانون جامع کشوری خدمت رسانی به ایثارگران منوط به ابلاغ آیین نامه های مربوطه و تامین اعتبار مورد نیاز می باشد.
۲۷-چرا دیگر مسابقات ورزشی نظیر تکواندو، کشتی و رشته های دیگر برگزار نمی شود اگر امکان دارد برای این رشته ها لیگ درست کنید و مثل گذشته مسابقه بگذارید.
با توجه به اینکه مخاطبان ما بازنشستگان هستند و تقریبا میانگین سن بالا ۶۰ سال است بر اساس تشکیل کارگروه ورزشی امور ورزش برای بالا بردن سطح امنیت سلامت بازنشستگان موظف به اجرای ورزش های سلامت محور هستیم.
۲۸-آیا مبلغ کسر شده تامین آتیه در زمان اشتغال با کسورات تامین آتیه بازنشستگی جمع می شود؟
مبالغ کسر شده در زمان شاغل بودن کارمند در واقع همان حق مشارکت یا حق عضویت کارمند در صندوق تامین آتیه شاغلان بوده و ارتباطی با صندوق طرح تامین آتیه بازنشستگان ندارد.
۲۹-چرا افراد مجرد نمی توانند اعضای خانواده مانند خواهر یا برادر خود ار از خدمات رفاهی و یا درمانی بهره مند کنند در زمانی که پدر یا مادر آنها در قید حیات نیستند؟
بر اساس چارچوب و مقررات جاری اعمال می شود.
۳۰- پدر من کارمند بازنشسته است. من و همسرم معلول هستیم و دارای ۲ فرزند هستیم آیا پس از فوت من، همسرم می تواند از حقوق و مزایای شرکت نفت استفاده کند؟
پرداخت مستمری به عروس بازنشسته طبق مقررات میسر نمی باشد.
۳۱-در حال حاضر یک مادر و دختر بازمانده که کارمند نفت عضو صندوق هستند اگر مادر فوت کند تنها بازمانده یک دختر باشد آیا حقوق مادر به دختر اضافه و پرداخت خواهد شد یا به طور کلی حقوق سهم مادر که از بازمانده دریافت می کرد قطع خواهد شد؟ تنها دختر حقوق و سهم خود را دریافت می کند؟
در صورت وجود تک بازمانده(دختر) ۸۰ درصد مستمری قابل پرداخت است.
۳۲-برای اینجانب امکان پذیر نیست تا برای درمان دندان به شهر اصفهان بروم چرا برای بازنشستگان شهرکرد با یک کلینیک یا دکترهای دندانپزشکی قرارداد منعقد نمی شود؟
برای اینکه اختیار بیشتری به بیمار جهت انتخاب پزشک بدهد اقدام به پرداخت کمک هزینه های دندانپزشکی می کند. نه قرارداد با این گروه از پزشکان بنابراین حق انتخاب پزشک برای بیماران محفوظ می ماند.
۳۳-اخیر در تلگرام درخصوص بازنشستگان شایعه زیاد می شود چرا صندوق ها در این زمینه اقدامی نمی کنند؟
صندوق های بازنشستگی صنعت نفت پیش تر در اطلاعیه نسبت به تشویش اذهان همکاران بازنشسته هشدار داده بودند به طور حتم حق پیگیری قانونی برای صندوق ها محفوظ است البته برخی نکات مستند شده است.
۳۴-لطفا تعداد مراکز درمانی خوزستان را افزایش دهید.
تعداد مراکز درمانی برای بازنشستگان صنعت نفت به حدود ۷۰۰ مرکز رسیده است؛ برای اطلاع از مراکز طرف قرارداد نزدیک به محل سکونت خود به دفتر نمایندگی خودتان مراجعه کنید؛ اخیرا بروشورهایی دراین زمینه هم به چاپ رسیده است.
۳۵-بنده تا سال گذشته مانده بدهی ناچیزی از بابت وام مسکن داشتم و چون تا آن زمان پرداخت وام تعمیرات به بازنشستگان قبل از ۸۴ تعلق می گرفت و من سال ۸۸ بازنشسته شده بودم لذا جهت تعویض اسناد به تک برگی اقدام به فک رهن نمودم. اخیرا اعلام شده که محدودیت تاریخ بازنشستگی حذف و یا تا سال ۹۰ به قبل شده چون فک رهن کرده ام وام مذکور به من تعلق نمی گیرد. تقاضامند است در صورت امکان در رابطه با تبصره ۲ وام تعمیرات بازنشستگان تجدید نظر بفرمایید.
با توجه به مقررات و دستور العمل وام مسکن، وام تعمیرات فقط به کارکنان شاغل و بازنشسته ای که ملک در رهن صندوق داشته و در حال پرداخت کسورات مسکن بوده قابل پرداخت می باشد.
۳۶-با وام مسکن منزلی خریدم که متاسفانه به دلیل مشکل مالی (بدهی) و ضمانت چک منزلم توسط دادگاه فروش رفت و با تسویه مانده بدهی فک رهن شده است هم اکنون که این متن را می نویسم دچار محدودیت شده ام. از محضر شما این سوال را دارم آیا وام ودیعه مسکن یا وام خرید به من تعلق می گیرد؟
لطفا برای دریافت اطلاعات خود در خصوص مشکل مطروحه به دفتر نمایندگی خود مراجعه و با کارشناسان این حوزه مشورت نمائید.
۳۷-خانه ای دارم در سه طبقه که یک طبقه آن در رهن بانک می باشد از شما درخواست وام مسکن تبدیل به احسن دارم برای یک طبقه دیگر خواهشمند است برای گرفتن وام راهنمایی فرمایید.  
جهت دریافت وام تبدیل به احسن باید ۸ سال از تاریخ دریافت اولیه و ۳ سال از به نام شده سند به نام شما گذشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به دفتر نمایندگی مربوطه خود مراجعه کرده و کارشناسان این امور شما را راهنمایی خواهند کرد.
۳۸-بن کارت های رفاه قابل شارژ بوده و یا یکبار مصرف هستند؟
برنامه های آینده از طریق مدیریت رفاه و نمایندگی های صندوق اطلاع رسانی می شود.
۳۹-برای دیدن فرزندانم فعلاً در ایران نیستم و نمی توانم جهت گرفتن بن کارت به کانون مراجعه کنم. آیا بعداً که برگشتم می توانم برای دریافت آن مراجعه کنم؟
پس از بازگشت از سفر می توانید برای دریافت بن کارت خود به دفتر نمایندگی خود مراجعه نمایید.
۴۰-درخصوص مبلغ غرامت فوت، آیا پرداخت این مبلغ دارای سقف خاصی است یا خیر؟ توضیح بفرمایید.
این پرداختی دارای حداقل و حداکثر به ترتیب ۲۸ میلیون و چهارصد هزار تومان و ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، هم اکنون در حال اجراست و در حال حاضر براساس قانون، ۸ برابر مستمری است.
۴۱-برای صدور کارت شناسایی جهت همسر بازنشسته متوفی چه مدارکی مورد نیاز است؟
مدارک مورد نیاز:۱)تکمیل فرم درخواست صدور کارت شناسایی۲)یک قطعه عکس ۴×۳ جدید۳)تحویل کارت شناسایی بازنشسته متوفی۴)در صورت مفقود یا در دسترس نبودن کارت شناسایی بازنشسته متوفی، تکمیل و ارائه فرم تعهد نامه از سوی متقاضی، الزامی است.
۴۲-مراحل انجام امور بازنشستگی را برای آگاهی و اطلاع رسانی همکاران شرح و اعلام فرمایید.
۱)ارسال فرم خاتمه خدمت و فرم افتتاح حساب بانکی توسط کارفرما به صندوق بازنشستگی۲)انجام مراحل پذیرش، بررسی، تعیین مستمری توسط مدیریت کنترل محاسبات و اعلام آن به امور مالی جهت پرداخت ۳)پرداخت مستمری توسط امور مالی به حساب اعلام شده ۴)پس از دریافت اولین مستمری شخص بازنشسته به نزدیکترین دفتر نمایندگی مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم علاقه مندی و ... اقدام نماید.
۴۳-مبغلی که جهت هزینه ورزشی در سایت اینترنتی صندوق ها اعلام کرده اید به صورت سراسری است یا مختص شهرهای دیگر هم هست؟
در شهرهایی که کارت ورزشی توزیع شده، در کارت، شارژ شده و در سایر شهرها به صورت سانسی مجتمع های ورزشی اجاره شده است و در آینده نزدیک با برنام ریزی هایی که به عمل آمده کارت ورزشی سراسری خواهد شد.
۴۴- آیا یکسان سازی عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و کارمندان شاغل، صحت دارد؟ اگر جواب مثبت است از چه تاریخی قابل اجراست؟
بله. مشابه و یکسان است و برای بازنشستگانی که از تاریخ ۱/۱/۷۶ به بعد بازنشسته شده اند در حال اجراست.
۴۵-پرسش : سلام خانم های بازنشسته بی سرپرست می توانند حق اولاد و عائله مندی دریافت کنند؟
پاسخ : در موارد خاص با ارائه مدارک سرپرستی (کفالت-حضانت) با مراجعه به دفتر نمایندگی برسی می شود.
۴۶- مبلغی که بعد از فوت پرداخت میشود به کسانیکه تحت تکفل هستند میدهند یا اینکه به کل وراث حتی انان که تحت تکفل نیستند؟
بیمه عمر (تامین آتیه) به همه وراث بر اساس انحصار وراثت پرداخت می شود ولی کمک هزینه کفن و دفن فقط به همسر بازنشسته متوفی پرداخت می گردد.
۴۷-فوق العاده ایثارگری چرا پرداخت نمیشود و امتیاز ایثارگران نفت با توجه به زمان حضور درمناطق جنگی ازچه زمانی محاسبه میشود؟
فوق العاده ایثارگری که همان مزایای بخشنامه ۲۷۲۷ می باشد از سال ۱۳۸۸ در صنعت نفت اجرا گردید. به طور کلی مزایای مذکور از تاریخ ۱/۱/۱۳۷۰ می باشد لیکن افرادی که از تاریخ فوق به بعد در صنعت نفت اشتغال یافته اند از تاریخ استخدام (کارمندی) احتساب و پرداخت شده است و در فیش مستمری بازنشستگان از مهرماه ۱۳۹۱ به پایه حقوق جمع گردید.
۴۸-آیا بازنشسته ای که عضو مددکاری میباشد که جهت رفع پاره ای از مشکلات اقتصادی خانواده اش میتواند وامی از طریق مددکاری دریافت کند.؟  
در صورتی که مانده بدهی کمی از وام جامع داشته باشد با ارائه مدارک و مستندات بر مبنای مشکل اعلام شده  و بررسی توسط کارشناسان مددکاری
 ۴۹-دخترم در شرف طلاق است میخواهم بدانم بعد از طلاق میتواند تحت پوشش پدر بازنشسته خود باشد.؟ ضمناً یکسال و نیم است خودش را بیمه کرده آیا  باید بیمه را قطع کند؟
پاسخ : در صورت داشتن بیمه به هیچ عنوان نمی تواند ولی بعد از قطع بیمه با ارائه مدارک و مستندات با مراجعه به دفتر نمایندگی خود می تواند تحت پوشش قرارگیرد.
۵۰-اگر در یکسال دوتا از فرزندان ازدواج کنند آیا صندوق بجز وام شش میلیونی جهت تهیه جهیزیه کمکی می نماید؟    
خیر فقط می توانید از تسهیلات وام ازدواج فرزند استفاده نمایید.
 -۵۱بفرمایید برای بنده که کارت ایثارگری زمان سربازی را دارم و دو سال در منطقه جنگی بودم چه تسهیلاتی تعلق می گیرد؟    
فقط شامل مصوبه ۲۷۲۷ می باشید و باید از طریق اخرین کارفرما اقدام شود و در صورتی که اعمال نشده باشد با مدارک ایثارگری خود به دفتر نمایندگی خود مراجعه فرمایید.
۵۲- جهت گرفتن وام تعمیرات به چه مدارکی نیاز هست؟
با ارائه سند مالکیت به شرطی که ۵ سال از تاریخ دریافت وام گذشته باشد.
۵۳-آیا فرزند دختر که متارکه کرده باشد مجدد می تواند تحت تکفل پدر قرار بگیرد؟  
در صورت داشتن بیمه به هیچ عنوان نمی تواند ولی بعد از قطع بیمه با ارائه مدارک و مستندات با مراجعه به دفتر نمایندگی خود می تواند تحت پوشش قرارگیرد.
۵۴-آیا باقیمانده وام اضطراری را میشود تسویه کرد؟
بله- با مراجعه به دفتر نمایندگی و پر نمودن فرم درخواست  و واریز نقدی اقدام به تسویه نمایید.  
 ۵۵-مبلغ ۳۰ میلیون بابت فوت کارمند بازنشسته دریافت شده است آیا برای فوت همسر خانمش هم پرداخت میشود؟
خیر کمک هزینه کفن و دفن فقط به بازنشسته متوفی تعلق می گیرد.
۵۶-فرم پرداخت بیمه عمر به همسر را ارائه نکرده ام و دارای یک فرزند می باشم آیا میتوانم مبالغ پرداختی بیمه عمر را دریافت کنم؟
اگر قبل از بازنشستگی یا ۳ ماه پس از پرداخت اولین حق عضویت در خواست انصراف خودرا  از تحت صندوق تامین آتیه بازنشستگان به صورت کتبی به امور مالی صندوق ها از طریق دفتر نمایندگی ارائه نمایید. و در صورت فوت بازماندگان از تعهدات صندوق ها (بیمه عمر- تامین آتیه) بهرهمند نخواهند شد.
۵۷- بنده نزدیک هشت ماه سابقه جبهه دارم چه مزایایی از بخشنامه ۲۷ ۲۷ یا ایثارگران به من تعلق خواهد گرفت؟
اگر سابقه سربازی باشد فقط مزایای بخشنامه ۲۷۲۷ و از طریق آخرین کارفرما قابل پیگیری است و اگر به صورت داوطلبانه بسیجی بوده باشد به عنوان ایثارگر شناخته شده و با ارائه گواهی از مزایای ایثارگری می توانید استفاده نمایید.
۵۸-میزان وام فوت پدر و مادر بازنشسته چه میزان است و چه مدارکی نیاز است؟
مبلغ ۳ میلیون تومان و با ارائه گواهی فوت به دفتر نمایندگی مربوطه قابل پرداخت است.
۵۹-من همسرم (خانم بنده) بازنشسته نفت میباشد و ده سال است با هم ازدواج کردیم و خارج از کشور زندگی میکنیم آیا خانم بنده میتواند من را تحت پوشش بیمه خود در ایران نماید؟
همسر (بازنشسته خانم) نمی تواند همسر خود تحت پوشش قرار دهد.
 ۶۰-اگر همسرم در وصیتنامه قید کرده باشه مبلغی که بعد از فوت به وراث می رسد فقط به همسر تعلق بگیرد آیااین امکان وجود دارد؟
خیر- طبق قوانین  فقط با ارائه فرم اقرارنامه محضری به دفتر نمایندگی این امکان وجود دارد.
۶۱-بنده ۸۰ درصد حقوق به تنها دخترم که مجرد و شاغل هم نیست تعلق می گیرد؟ بازنشسته (زن) هستم آیا بعد از فوت
۶۲-بنده در زمان جنگ ۱۸ماه در پایگاه شهید نوژه همدان خدمت کردم، که منطقه جنگی اعلام شده بود آیا از مزایای ایثارگری می توانم استفاده نمایم؟
خدمت سربازی فقط مشمول مزایای ۲۷۲۷ مصوبه می شود.
۶۳- بازنشسته مجرد هستم  وارثی هم ندارم آیا پولی که بابت تأمین آتیه کم شده است برای گرفتن وام و قطع تأمین آتیه کجا باید مراجعه نمایم؟  
مبالغی که بابت تامین آتیه کسر شده است قابل پرداخت نمی باشد. و برای انصراف باید انصراف خود را به صورت کتبی به امور مالی صندوق ها از طریق دفتر نمایندگی اعلام نمایید.
۶۴-بازنشسته شرکت نفت هستم، اطلاعی از اینکه حق و حقوق مربوط به ایثارگری را برای من اعمال کرده اند ندارم، لطفاً راهنمایی بفرمایید؟
لطفا  با شماره ۶۱۶۳۳۳۱۷ واحد  امور ایثارگران تماس حاصل فرمایید.
۶۵ -جانبازان بازنشسته که درصد زیر ۲۵% دارند اگر درصد جانبازی آنها تغییر نماید (۲۵% یا بالاتر از ۲۵%) شود در مستمری تاثیری دارد یا خیر؟
خیر- تاثیری در مستمری ندارد.
۶۶-آیا کارمندی که به علت حادثه ناشی از کار فوت کرده باشد آیا تاثیری در میزان مستمری که به بازماندگان تعلق میگیرد دارد؟  
در این مورد باید از طریق کارفرما اقدام نمایید.
۶۷-من بازمانده شرکت نفت هستم و شوهرم سال۹۴ فوت شده استاین قانون درست اجرا شده است؟  بیمه عمر تعلق گرفته آیا با وجودی که مادر همسرم تحت تکفل نبوده است؟
اگر  کارمند شاغل و فوت ناشی از کار باشد علاوه بر همسر و فرزندان مادر یا پدر متوفی بدون در نظر گرفتن تحت کفالت بودن مشمول دریافت بیمه عمر می شوند ولی اگر بازنشسته باشد و فرم اقرارنامه محضری را برای بیمه عمر پرکرده باشد به شخص یا اشخاص قید شده و در غیر این صورت بر اساس گواهی حثر وراثت بین ذینفان واجد شرایط (همسر یا همسران- فرزندان-پدر و مادر تحت تکفل) تعلق می گیرد.
۶۸-اگر بازنشسته فوت شده باشد آیا فرزند دختراوکه از همسرجدا شده و هیچ بیمه ودرآمدی ندارد تحت تکفل، حقوق بازنشستگی و بیمه به او تعلق میگیرد؟
بله- تحت تکفل قرار گرفته و مستمری و بیمه دریافت می نماید.
۶۹-با سلام آیا می توان سالی یک بار غیرفصل از مجتمع محمودآباد استفاده کرد؟   
 خیر- زائرسرای نفت را می توانید هر سال خارج از فصل استفاده نمایید.
۷۰-شرایط دریافت وام فوت پدر و مادر بازنشستگان را اعلام و تا چه مدت زمان قابل پرداخت می باشد؟    
با ارائه گواهی فوت به دفتر نمایندگی مربوطه و حداقل مدت زمان ۱۸ ماه پس از فوت قابل پرداخت است.
۷۱-آیا بازنشسته که یکبار وام مسکن دریافت کرده است و وام تبدیل به احسن نیز گرفته است می تواند یکبار دیگر درخواست وام نماید؟
کارمندان بازنشسته و بازماندگان واجد شرایط کارمندان بازنشسته متوفی، که قبلا از وام مسکن استفاده نموده اند درصورت سپری شدن مدت ۸ سال از تاریخ دریافت وام خرید یا تبدیل به احسن قبل می توانند از وام تبدیل به احسن مجرد به رعایت سایر شرایط بهره مند شوند.
۷۲-آیا به فرزندان جانبازان بازنشسته نفت کمک هزینه ازدواج تعلق می گیرد؟
هدیه ازدواج فقط به فرزندان جانبازان بالای ۶۶ درصد تعلق می گیرد.
۷۳-لطفا راهنمایی فرمائید بازنشستگانی که در خارج از مراکز استانها زندگی می کنند چگونه می توانند از کارت های رفاهی چند منظوره بهره منده شوند؟
مجموعه های ورزشی طرف قرارداد تنها در مراکز استانها نیستند و در تمامی شهرها مجموعه های ورزشی طرف قرارداد وجود دارند و درصورت تمایل به عقد قرارداد با مجموعه ورزشی خاص می توانید نام آن مجموعه را به رئیس منطقه خود اعلام نماید و پس از بررسی جمعیت بازنشسته در آن محدوده و تشخیص لزوم بستن قرارداد، این امر صورت خواهد گرفت. همچنین بمنظور استفاده از جیب نقدی کارت های رفاهی می توانید به کلیه فروشگاه های دارای دستگاه کارت خوان مراجعه نمائید.
۷۴-کارت رفاهی ورزشی بازنشستگانی که وکیل دارند به چه نحو تحویل داده می شود؟
در گام اول می بایست وکیل فرد بازنشسته به دفتر نمایندگی مربوطه مراجعه نماید و پس از ارائه مدارک و درج اطلاعات لازم، فرم درخواست کارت را تکمیل نماید؛ در مرحله بعد، دفتر نمایندگی اقدام به دریافت کارت رفاهی از بانک می نماید و سپس به وکیل تحویل می دهد.
۷۵-آیا کارت ورزشی برای بازنشستگانی که هم خودشان بازنشسته هستند و هم دارای فرزند بازمانده هستند ۲ عدد صادر می شود؟  
دراین صورت هم برای فرد بازنشسته و هم به تعداد بازماندگان کارت رفاهی صادر می شود؛ درمورد بازماندگان مبلغ مربوط به بخش جیب نقدی کارت به نسبت سهم بازماندگان بعنوان حق معیشت به حساب آنان واریز می گردد و بخش رفاهی آن نیز براساس تسهیم حقوق به بازماندگان به کارت های آنان واریز می گردد.
۷۶-لطفا راهنمایی فرمائید برای ورود به قسمت فیش درمان از چه نام کاربری و کلمه عبوری باید استفاده کنیم؟
بازنشستگان می توانند با وارد کردن شماره پرسنلی و بازماندگان با شماره ملی به عنوان "نام کاربری" و رمز عبور اولیه که برای همه، بطور پیش فرض رقم ۱۲۳۴۵۶ ثبت شده، درخواست خود را در سامانه ثبت کرده و از طریق سامانه منتظر دریافت پاسخ باشند. کاربران می توانند در نخستین ورود خود به سامانه، رمز عبور پیش فرض پیش فرض را تغییر دهد.
۷۷-لطفا راهنمایی فرمائید کسانی که کارت چند منظوره خود را گم کرده اند و یا مفقود شده است باید به کجا مراجعه نمایند؟
متقاضیان دریافت کارت المثنی می توانند با در دست داشتن کارت شناسایی خود به یکی از شعبات بانک پاسارگاد مراجعه و درخواست کارت المثنی نمایند.
۷۸-لطفا راهنمایی فرمائید همکارانی که تازه بازنشست شده اند چگونه باید کارت چند منظوره دریافت نمایند؟
بازنشستگان گرامی می توانند با مراجعه به نمایندگی مربوط به خود فرم درخواست کارت چند منظوره را از بخش خدمات رفاهی دریافت و تکمیل نمایند.
۷۹-چرا میزان پس انداز وام قرض الحسنه تندگویان در فیش حقوقی درج نمی گردد و چطور می توان از میزان این مبلغ اطلاع پیدا کنیم؟
درحال حاضر در سیستم طراحی شده جدید سماء امکان گزارش گیری در این خصوص موجود نمی باشد اما در آینده این مشکل رفع خواهد شد، با این حال بازنشستگان گرامی می توانند با مراجعه به بخش وام دفتر نمایندگی مربوط به خود اطلاعات حساب خود را دریافت نمایند.
۸۰-لطفا راهنمایی فرمائید برای مادر و پسری که بازمانده هستند و پسر خارج از کشور مشغول به تحصیل است با وجود گواهی دانشجویی به تایید سفارت ایران و وزارت بهداشت چرا مستمری را دوباره برقرار نمی کنند؟
فرزندان ذکور که در خارج از کشور تحصیل می نمایند باید علاوه بر ارائه گواهی دانشجویی که به تائید سفارت ایران و وزارت علوم/بهداشت رسیده باشد شرط زیر را نیز رعایت نمایند:
فرزندان ذکور دانشجو کارشناسی با ارئه گواهی تحصیلی معتبر دانشگاه می توانند تا پایان سن ۲۵ سالگی از مقرری بهره مند شوند همچنین درصورتی که سن فرد بیش از ۲۵ سال باشد با شرط اینکه که استمرار تحصیل در مقاطع بالاتر داشته باشد و فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی و قبولی مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۶ ماه نباشد می تواند تنها از خدمات درمانی استفاده نماید.
   

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 68
  • غیر قابل انتشار: 0
  • هوشنگ کعبی IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
    3 4
    سلام اگر ممکن همانطورکه برای مستمری پیامک ارسال میشود برای نسخه های درمانی باشماره پذیرش هنگام پرداخت پیامک ارسال نمایید تشکر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =