تیتر سه سرویس

 • ترس‌های خاص را چگونه مدیریت کنیم؟

  ترس‌های خاص را چگونه مدیریت کنیم؟

  فوبیا یا هراس‌های خاص شاید ظاهرا و از نظر دیگران بی‌اهمیت، مضحک و حتی احمقانه باشد اما می‌تواند زندگی فرد مبتلا را عملا فلج کرده و انزوا و تنهایی را به او تحمیل کند. فوبیا هر چند شیوع نسبتا زیادی دارد اما می‌توان آن را درمان کرد. در این درس با انواع فوبیا، دلایل، عوارض و راه‌های درمان آن آشنا می‌ شوید.

 • بازنشستگان جدید هر ماه بخوانند

  بازنشستگان جدید هر ماه بخوانند

  اطلاعات کلی برای شاغلان ارجمند صنعت نفت که به افتخار بازنشستگی نائل می شوند.

 • بهبود عملکرد ذهن با خواندن رمان

  بهبود عملکرد ذهن با خواندن رمان

  به منظور اثبات تأثیر رمان خواندن آزمایشی روی ۱۲ زن و ۹ مرد صورت گرفت. این داوطلبان به مدت ۱۹ روز و هر روز به مدت نیم ساعت رمان مطالعه می‌کردند. قبل از مطالعه و بعد از مطالعه از مغز آن‌ها عکس گرفته شده و نتیجه بسیار جالب بود. مطالعه باعث تحریک ارتباطات عصبی مغز شده بود که این اثر تا ۵ روز بعد از تمام شدن رمان ادامه داشت.

 • تاثیر پوشش بر اعتماد به‌نفس سالمندان

  تاثیر پوشش بر اعتماد به‌نفس سالمندان

  لباس به‌عنوان یکی از عوامل مهم، برروحیه و روابط سالمند اثرگذار است. امروزه در بعضی از کشورهای پیشرفته این خلأ دیده شده و طراحان کوشیده‌اند بهترین ایده‌ها را برای پوشش سالمندان به بازار بیاورند.

 • پیاده‌روی موثرترین درمان برای پوکی استخوان

  پیاده‌روی موثرترین درمان برای پوکی استخوان

  یکی از بیماری هایی که امروزه، افراد زیادی را درگیر خود کرده است، پوکی استخوان و زانو درد است. یکی از درمان های بسیار راحت و بدون خرج ان پیاده روی است. پیاده روی تاثیر بسیار خوبی بر روی استخوان ها می گذارد.

 • چگونه از منبع موثق خبر بگیریم؟

  چگونه از منبع موثق خبر بگیریم؟

  از آن جایی که به طور روزانه با انبوهی از اخبار مثبت و منفی روبه رو می شویم و قطعا این اخبار می تواند روی اعمال و رفتار ما تاثیر گذار باشد. بنابراین اهمیت دانستن این که آیا واقعا این اخبار درست هست یا غلط، بسیار مهم است.

 • مزیت های فناوری اطلاعات برای بازنشستگان

  مزیت های فناوری اطلاعات برای بازنشستگان

  اصولا فناوری اطلاعات به کنکاش راجع به سیستم های کامپیوتری، نرم افزارها و سخت افزارها می پردازد که باعث تولید پروژه های متنوع خواه سخت افزاری و خواه نرم افزاری شده است. در جامعه امروز، سیستم های کامپیوتری بخش جدا نشدنی از فعالیت ها و کسب و کار می باشند.

 • تاثیر بی‌نظمی بر روی سلامتی ما

  تاثیر بی‌نظمی بر روی سلامتی ما

  هیچ‌کس دوست ندارد بی‌نظم باشد، پس اگر بی‌نظمی بر زندگیتان حاکم شده و در نتیجه احساس درماندگی و هرج و مرج می‌کنید، وقت آن رسیده که منظم و مرتب شوید.

 • چگونه رنگ‌ها می‌توانند روی ما تاثیر بگذارند

  چگونه رنگ‌ها می‌توانند روی ما تاثیر بگذارند

  رنگ جزو جدایی‌ناپذیر و ضروری زندگی و محیط پیرامون انسان‌هاست زیرا با کمک آن می‌توان احساسات خود را بیان کرد و حالاتی را به‌وجود آورد که بتواند تاثیر لازم و مناسب خود را بگذارد. رنگ‌ها می‌توانند موجب شادی، امید یا ناراحتی و اندوه شوند.

 • اشتباهاتی که به سلامت شما آسیب می‌رسانند

  اشتباهاتی که به سلامت شما آسیب می‌رسانند

  بسیاری از افراد دچار اشتباهاتی می‌شوند که ممکن است سلامت آنها را آسیب برساند. ازجمله شایع‌ترین اشتباهات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حال بد خود را به حال خوب تبدیل کنید

  حال بد خود را به حال خوب تبدیل کنید

  آیا می‌دانید که برای از بین بردن حال بد، تنها چیزی که نیاز دارید، این است که نگرش خود را تغییر دهید و یاد بگیرید که بر روی خودتان و حال خوبتان متمرکز شوید.

 • چگونه نگرانی بر روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

  چگونه نگرانی بر روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

  استرس و نگرانی، یکی از راه‌­های بروز انواع بیماری‌هاست به نحوی‌ که هر چقدر ترس از بیماری در فرد بالا باشد به همان میزان سیستم ایمنی بدن تضعیف می‌شود.

 • رابطه بین گل و گیاه و سلامت روانی افراد چیست؟

  رابطه بین گل و گیاه و سلامت روانی افراد چیست؟

  سازمان بهداشت جهانی، سلامتی را یک حالت رفاه جسمی، روانی و اجتماعی می‌داند که هیچ‌کدام از جنبه‌های ذکر شده بر دیگری برتری ندارند.

 • نقش محیط زندگی بر احتمال ابتلا به آلزایمر

  نقش محیط زندگی بر احتمال ابتلا به آلزایمر

  مطالعات جدید نشان می‌دهد انقباض مغز (کاهش حجم مغز) در برخی نواحی مغز افراد میانسال و سالمندی که در مناطق فقیر و با سطح تحصیلات و شغل ضعیف‌تر زندگی می‌کنند، نسبت به افرادی که در مناطق مرفه و در کنار افراد تحصیلکرده زندگی می‌کنند، سریعتر است و زوال شناختی در این افراد بیشتر دیده می‌شود.

 • چگونه در بزرگ‌سالی دوستان جدیدی را وارد زندگی خود کنیم؟

  چگونه در بزرگ‌سالی دوستان جدیدی را وارد زندگی خود کنیم؟

  به خاطر دارید چقدر پیدا کردن دوست در کودکی برایمان راحت بود؟ مهم‌ نبود کجا باشیم، در پارک یا مدرسه همیشه دوست پیدا کردن راحت بود. برخی از ما با بچه‌هایی صمیمی می‌شدیم که مادر و پدرشان با خانواده ما آشنا و دوست بودند.

 • می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی امنیت داشته باشید؟

  می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی امنیت داشته باشید؟

  شبکه‌های اجتماعی با وجود اینکه می‌توانند ما را کنار یکدیگر قرار دهند و سرگرم کنند، در عین حال ما را در معرض انواع کلاهبرداری، هک شدن و شکسته شدن حریم خصوصی هم قرار می‌دهند. البته نباید وحشت کرد چون همیشه راه‌هایی وجود دارند که ضریب امنیت ما را در شبکه‌های مجازی بالاتر ببرند.

 • راهکار هایی برای یک خرید اینترنتی ایمن

  راهکار هایی برای یک خرید اینترنتی ایمن

  تهیه کالا یا محصولی از فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند یک خرید خوب و تجربه‌ای موفق باشد، اگر در هنگام خرید به این نکات توجه کنیم.

 • پوشش مناسب در فصل بهار

  پوشش مناسب در فصل بهار

  بهار فصل غیر قابل پیش بینی است. در عین حال که آفتاب صبح گاهی بر خیابان گسرانیده شده، می تواند لحظه ای دیگر به بارانی سیل آسا تبدیل شود. پس با تغییرهای ناگهانی هوا در این فصل، لباس مناسب بر تن داشته باشید.

 • تاثیر مواد غذایی تخمیری بر سلامت روانی افراد

  تاثیر مواد غذایی تخمیری بر سلامت روانی افراد

  بیش‌تر اطلاعات ما در حوزه تاثیر مواد غذایی بر جسم است. اما این مواد بر سلامت روانی افراد نیز موثرند. در این مطلب در مورد تاثیر مصرف مواد غذایی تخمیری بر سلامت روانی افراد صحبت می‌کنی

 • خوردنی محافظِ شبکیه چشم

  خوردنی محافظِ شبکیه چشم

  پزشکان می‌گویند افزودن انگور به رژیم غذایی در پیشگیری از اختلالات تخریب شبکیه چشم موثر است.