• کردستان قطعه‌ای از بهشت

  کردستان قطعه‌ای از بهشت

  استان کردستان به دلیل داشتن جاذبه‌ها و آثار تاریخی و طبیعی و بناهای باستانی، امروز مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و کردستان را قطعه‌ای از بهشت در غرب ایران‌زمین نامیده اند.

 • دره ستارگان قشم؛ شاهکار طبیعت

  دره ستارگان قشم؛ شاهکار طبیعت

  دره ستارگان از پرطرفدارترین ژئوسایت‌ها در ژئوپارک قشم است که مردم محلی به آن، «استاله کفته» یا «استار افتیده» به‌معنای «ستاره افتاده» می‌گویند. در واقع بومی‌های این منطقه معتقدند که برخورد یک ستاره (شهاب سنگ) به زمین، باعث پرتاب‌شدن سنگ و خاک به هوا شده که در نتیجه آن این دره شکل گرفته است و به همین دلیل آن را ستاره افتاده نامیده‌اند.

 • گنبد لران ( آتش کوه )

  گنبد لران ( آتش کوه )

  آتشکوه یا کوه آتشین رامهرمز از جاذبه‌های گردشگری رامهرمز می‌باشد که در فهرست میراث ملی نیز ثبت شده است. این کوه در جاده رامهرمز به سمت رود زرد و در مسیر خدیجه و ماماتین بعد از روستای گنبد لران، قرار دارد و از گذشته‌های دور تا کنون شبانه روز می‌سوزد، از قدیم مردم محلی به این کوه “تشکوه” می‌گویند.

 • تنگ بستانک، بهشت گمشده فارس

  تنگ بستانک، بهشت گمشده فارس

  شیراز به قدری زیبا است که می توان به آن لقب بهشت را داد. اما اگر بدانید در دل همین بهشت، بهشت گمشده ی دیگری هم وجود داردچه! درشهرستان مرودشت شیراز، منطقه ای است که به دلیل زیبایی بی حد و حصر طبیعت آن، به عنوان بهشت گمشده شناخته می شود.

 • جنگل ابر، بر روی ابرها قدم بزنید!

  جنگل ابر، بر روی ابرها قدم بزنید!

  جنگل ابر شاهرود یکی از دست ‌نخورده‌ترین جنگل‌های ایران و از جنگل‌های زیبا و خوش‌آب و هوای استان سمنان است که در ۵۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر قرار دارد.

 • کیو؛ دریاچه‌ای طبیعی در دل خرم‌آباد

  کیو؛ دریاچه‌ای طبیعی در دل خرم‌آباد

  صحبت از جاذبه طبیعی که می‌شود، ناخودآگاه تصویری از مناطق دور از دسترس و بکر در ذهن شکل می‌گیرد. کیو اما دریاچه‌ای طبیعی نه در میان کوه‌ها و دشت‌ها بلکه در دل شهر خرم‌آباد است.

 • ریژاو؛ قطعه‌ای پنهان از طبیعت کرمانشاه

  ریژاو؛ قطعه‌ای پنهان از طبیعت کرمانشاه

  ریژاو که در ۱۲۰ کیلومترسی شمال غربی کرمانشاه و در مسیر کرند به پل سر ذهاب قرار دارد، یکی از مناطق نمونه گردشگری کرمانشاه محسوب می‌شود.

 • دم اسب؛ تنگه‌ای شگفت‌انگیز در شیراز

  دم اسب؛ تنگه‌ای شگفت‌انگیز در شیراز

  در دل طبیعت فارس، تنگه‌ای سرسبز با رودی خروشان که از میان آن میگذرد، جا خوش کرده است. شباهت زیاد آبشار آن به دم اسب باعث شده این نام را بر آن بگذارند.

 • پرسش و پاسخ حوزه بهداشت و درمان

  پرسش و پاسخ حوزه بهداشت و درمان

  پرسش‌های خود را در زمینه سلامت، بهداشت و درمان را در قسمت «برای ما بنویسید» تا به وسیله کارشناسان این حوزه پاسخ داده شود.

 • پرسش و پاسخ حوزه فناوری اطلاعات

  پرسش و پاسخ حوزه فناوری اطلاعات

  پرسش‌های خود را در زمینه سامانه سما، فیش مستمری و سایر امور فناوری اطلاعات را در قسمت «برای ما بنویسید» تا به وسیله کارشناسان این حوزه پاسخ داده شود.

 • ایرانگردی خنک در تابستان داغ

  ایرانگردی خنک در تابستان داغ

  همیشه به نزدیکی تابستان که می‌رسیم، از همان ابتدا دغدغه برنامه‌ریزی تعطیلات برای سفر رفتن در سرمان غوغا می‌کند؛ به‌ویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برای‌شان فراهم نشده است.

 • ایران زیباست؛ منطقه پیچه‌بن الموت

  ایران زیباست؛ منطقه پیچه‌بن الموت

  پیچ بن منطقه ییلاقی و مرتفع در شمال شرقی الموت است و ارتفاعی بیش از ۲۵۰۰ متر دارد ... این روستا در نزدیگی گردنه سلح انبار (سلمبار) مرز بن استان قزوین و استان مازندران است.

 • جنگل‌های روستای امامزاده ابراهیم گیلان

  جنگل‌های روستای امامزاده ابراهیم گیلان

  امامزاده ابراهیم روستایی چوبی و رنگارنگ است که دیدن جلوه‌هایش شما را سر ذوق می‌آورد.

 • مرداب دریوک

  مرداب دریوک

  دیوک نام مردابی است با فاصله نه چندان دور از تهران. برای دیدن این مرداب از مسیر جاده چالوس که به سمت کلاردشت بروید دریوک را در میان جنگل‌های این منطقه خواهید دید.