تیتر سه سرویس

 • راه هایی برای افزایش شادی و نشاط

  راه هایی برای افزایش شادی و نشاط

  سالمندان نیز مانند هر شخص دیگری احتیاج به تنوع و زندگی شاد دارند. برای جلوگیری از افسردگی در آنان تاکید و توجه بر قابلیت ها و توانایی های آنهاست تا خود را از محیط پیرامون خود دور نبینند و سالمندی خود را با ازکارافتادگی هم معنا ندانند.

 • اصول و قواعد مهم در حرکات ورزشی

  اصول و قواعد مهم در حرکات ورزشی

  سالمندان قبل از ورزش باید چه‌ کار کنند؟ انجام چه ورزش‌هایی برای آنها مناسب‌تر است؟ یک برنامه تمرینی سالم برای سالمندان از چه اجزایی تشکیل شده است؟ اصول زیر می‌تواند در همین زمینه کمک‌ کننده باشد.

 • توصیه هایی برای حفظ سلامت روان سالمندی

  توصیه هایی برای حفظ سلامت روان سالمندی

  برای حفظ سلامت روان و مقابله با استرس در دوران سالمندی به نکات و راهکارهای زیر توجه نمایید.

 • خطر ابتلا به بیماری قلبی در مبتلایان به پسوریازیس

  خطر ابتلا به بیماری قلبی در مبتلایان به پسوریازیس

  نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شد، نشان می‌دهد که وجود سندرم متابولیک در افراد مبتلا به پسوریازیس، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

 • داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید

  داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید

  یک فیزیوتراپیست به همه گروه‌های سنی به خصوص سالمندان، گفت: در دوران کرونا تا حدی که می‌توانید داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید تا تحرک باعث تقویت عضلات، قلب و دستگاه تنفسی شما شود.

 • دلایل پرش پلک چشم

  دلایل پرش پلک چشم

  شما مشغول کار یا در حال تماشای تلویزیون هستید که ناگهان چشمان شما به آرامی شروع به سوسو زدن می کنند و در هر زمان دچار انقباض کنترل نشده ای می شوید. ممکن است این یک مسئله اساسی به نظر نرسد زیرا همه ما هر از گاهی دچار این مشکل می شویم، اما باید بپذیریم که آزار دهنده اس

 • ارتباط سلامت قلب با زوال عقل

  ارتباط سلامت قلب با زوال عقل

  یافته های تحقیقاتی نشان می دهد حفظ سلامت قلب در طول عمر می تواند ریسک زوال عقل را کاهش دهد.

 • راهکار ویژه برای دوری از زوال عقل

  راهکار ویژه برای دوری از زوال عقل

  مطالعات جدید نشان می دهد افراد معتاد به تماشای تلویزیون در معرض ریسک بالای ابتلا به دمانس (زوال عقل) در پیری قرار دارند.

 • رابطه کتاب خوانی و طول عمر

  رابطه کتاب خوانی و طول عمر

  نتایج یک تحقیق نشان داده که مطالعه کتاب به افزایش عمر کمک می‌کند. به گزارش گاردین تحقیقی که بر روی بیش از ۳۵۰۰ نفر انجام شده، نشان داد کتاب‌ خواندن بعنوان راهی برای تحمل شرایط زندگی، باعث افزایش طول عمر انسان‌ها می‌شود.

 • چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟

  چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟

  در محل کار یا کلاس درس تمرکز کافی ندارید این حالت دلایلی دارند که از جسم و فکرشما نشات گرفته است برای رفع این مشکل بایستی دلایل اصلی آن را بشناسید.تمرکز کردن به مرور زمان کاهش می یابد و مادر این مطلب قصد داریم که طی گفته های Dr. Ellen Hendriksen ، چند دلیل اصلی که نمی توانید تمرکز کنید را بیان کنیم.

 • تاثیر رسانه های اجتماعی در زندگی سالمندان

  تاثیر رسانه های اجتماعی در زندگی سالمندان

  رسانه های اجتماعی بعضی اوقات می توانند تبدیل به یک عادت بد شوند. اما جالب است بدانید همین رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای سالمند به عنوان یک ناجی محسوب شود.

 • چرا همیشه خوابم میاد و بی حالم؟

  چرا همیشه خوابم میاد و بی حالم؟

  حتما بسیاری از افراد را ملاقات کردید که مدام در مورد خواب آلودگی خود شکایت دارند و از شما می پرسند که چرا همش احساس خواب آلودگی دارند. هنوز نمی توان علت دقیقی بیان کرد اما معمولاً زندگی های پرمشغله و رژیم غذایی ناصحیح باعث شده که افراد حس خواب آلودگی داشته باشند.

 • ارتباط باکتری‌های روده با ویتامین دی بدن

  ارتباط باکتری‌های روده با ویتامین دی بدن

  ویتامین دی در بدن به چندین شکل مختلف وجود دارد؛ اما آزمایش خون تنها قابلیت تشخیص حالتی را دارد که این هورمون به صورت یک پیش‌ماده غیرفعال توسط بدن ذخیره شده است.به منظور بهره‌برداری از این ویتامین، لازم است بدن آن را به صورت فعال درآورد.

 • «تنهایی» به سلامتی آسیب می رساند

  «تنهایی» به سلامتی آسیب می رساند

  همه ما به زمان‌هایی برای تنها بودن نیاز داریم تا وضعیت فعلی خود را ارزیابی کرده و تصمیم‌گیری‌های درستی در آرامش داشته باشیم اما زمانی که تنهایی طولانی‌مدت را تجربه می‌کنیم و به علائم منفی و مضر آن توجهی نداشته باشیم، عوارض جانبی آن می‌تواند پیامدهای جدی به همراه داشته باشد.

 • تشخیص دقیق آلزایمر با آزمایش خون

  تشخیص دقیق آلزایمر با آزمایش خون

  محققان سوئدی و انگلیسی راهکار جدیدی را ابداع کردند که بر اساس آن می‌توانند ابتلا به آلزایمر را با یک آزمایش خون پیش‌بینی کنند. به گفته محققان بیماری آلزایمر در اثر تجمع پروتئین‌هایی در مغز ایجاد می‌شود که می‌توان آثار آن‌ها را در جریان خون مشاهده کرد.

 • راز و رمز حفظ سلامت روان در فضای منزل

  راز و رمز حفظ سلامت روان در فضای منزل

  نگهداری گیاهان طبیعی در فضای منزل به بهبود سلامت روان و خلاقیت شما کمک می‌کند.

 • رایج‌ترین نشانه مرگبار بودن سکته قلبی

  رایج‌ترین نشانه مرگبار بودن سکته قلبی

  دانشمندان آمریکایی اعلام کردند وجود یک علامت در بیماران می‌تواند نشان دهنده وقوع سکته قلبی مرگبار باشد.

 • چگونه وقوع سکته مغزی را کاهش دهیم؟

  چگونه وقوع سکته مغزی را کاهش دهیم؟

  سکته مغزی نوعی اختلال ناگهانی نورولوژیک است که به دلیل عروق کانونی، قابل انتساب است و به دنبال آن خون‌رسانی به ناحیه‌ای که دچار سکته مغزی شده‌است، مختل می‌شود.

 • توصیه‌های پزشکان برای تقویت سیستم ایمنی

  توصیه‌های پزشکان برای تقویت سیستم ایمنی

  در حال حاضر هیچ ارتباط مستقیم و اثبات‌شده‌ای بین شیوهٔ زندگی و افزایش عملکرد سیستم ایمنی وجود ندارد اما این بدین معنی نیست که سبک زندگی بر سیستم ایمنی تأثیری ندارد و نباید در مورد آن مطالعه شود.

 • چه بخوریم تا خوش‌اخلاق شویم؟

  چه بخوریم تا خوش‌اخلاق شویم؟

  تغذیه نقش کلیدی در تامین انرژی دارد و تامین ریزمغذی‌ها در بهبود کیفیت خواب، تناسب اندام، تمرکز و حتی خلق‌وخو موثر است. در واقع، بعضی خوراکی‌ها در تولید سروتونین؛ هورمون شادی نقش دارند و از همین‌رو گنجاندن آنها در رژیم روزانه می‌تواند بی‌حوصلگی و حالات تحریک‌پذیری را کاهش دهد.