کد خبر: 5718
سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱
vitamin

در فصل زمستان نیاز بدن به انرژی افزایش می یابد. در این فصل، سرما باعث ایجاد التهاب مفاصل و درد می شود و از طرفی سرماخوردگی و آنفلوآنزا شیوع پیدا می کند.

بسیاری از بیماری های زمستانی به علت کمبود مواد معدنی یا ویتامین ها رخ می دهد. از این رو با مصرف انواع ویتامین ها، می توان انرژی مورد نیاز بدن را تامین و از بروز این بیماری ها پیشگیری کرد:

ویتامین C: شروع زمستان همراه با بیماری هایی مانند سرماخوردگی، سرفه، تب و آنفلوآنزا است. این در حالی است که مصرف ویتامین C منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش طول دوره این بیماری ها می شود. ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان است که باعث کاهش التهاب در بدن نیز می شود. در زمستان می توانید ویتامین C مورد نیاز خود را از طریق مصرف مرکبات، سبزیجات تیره رنگ و مکمل های این ویتامین دریافت کنید.

ویتامین D: اگرچه مصرف ویتامین D در تمام طول سال مورد نیاز است، اما در فصل زمستان و با مایل شدن نور خورشید، نیاز شما به این ویتامین بیشتر می شود. در طول زمستان احتمال بروز دردهای استخوانی و مفصلی به دلیل عدم تابش کافی نور خورشید بیشتر است. به گفته متخصصان تمام بزرگسالان بالای ۷۰ سال باید روزانه ۶۰۰ واحد بین المللی ویتامین D مصرف کنند و حداقل ۳۰ دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید باشند.

ویتامین E: مصرف این ویتامین برای کمک به حفظ سلامت پوست ضروری است و از خشکی پوست در زمستان جلوگیری می کند. گوشت و ماهی، اسفناج، بروکلی و بادام سرشار از این ویتامین هستند.

ویتامین B کمپلکس: تمام ویتامین های گروه B را در زمستان به میزان کافی مصرف کنید. این ویتامین ها کربوهیدرات را به انرژی تبدیل می کند تا چربی ها و پروتئین ها برای سوخت، مصرف شود. به همین دلیل است که با مصرف ویتامین B به ویژه ویتامین B12 افسردگی و اضطراب ناشی از کوتاه شدن روزها در زمستان را کاهش می یابد.

امگا ۳: این یک ویتامین نیست اما در فصل زمستان نقش مهمی برای سلامت شما دارد. اسیدهای چرب امگا ۳ سطح چربی خوب خون یا HDL را حفظ می کنند. بسیاری از افراد در طول زمستان دچار بیماری های مفصلی می شوند و این در حالی است که مصرف امگا ۳ منجر به کاهش درد و سفتی مفاصل که از نشانه های آرتروز و آرتریت روماتوئید است، می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =