• پادکست/ بخشش و گذشت

  پادکست/ بخشش و گذشت

  کمتر کسی را در این دنیا می‌شناسیم که اشتباهی نداشته باشد و کارهایش روی حساب و کتاب باشد. اکثر ما دارای خطا و اشتباه هستیم، اگر طرف مقابل ما دیدگاهی مانند این داشته باشد که کارهای اشتباه ما را با انجام دادن همان کارها جبران کند، زندگی سخت خواهد شد. اما اگر نگاه او این باشد که از اشتباهات دیگران به صورت کریمانه بگذرد و بخشش را سرلوحه زندگی خود قرار دهد، زندگی شیرین خواهد شد هم برای او و هم دیگران.

 • کلیپ/ چرا گریه کردن مفید است

  کلیپ/ چرا گریه کردن مفید است

  گریه کردن پاسخ طبیعی افراد به فوران احساساتشان از جمله غم، اندوه، شوق، و ناامیدی و درماندگی است؛ اما آیا گریه کردن مزایایی هم برای سلامتی فرد دارد.

 • کلیپ/ ساعت بیولوژیک بدن انسان چطور کار می کند؟

  کلیپ/ ساعت بیولوژیک بدن انسان چطور کار می کند؟

  همیشه راه‌کارهایی وجود دارد که که ریتم ساعت درونی بدنتان در موقعیت‌های مختلف برهم نخورد. در این ویدئو به واقعیت‌هایی در ارتباط با ساعت درونی بدن اشاره می‌کنیم که چطور اختلالی در تنظیمات این ساعت، پیش نیاید.

 • راه هایی برای افزایش شادی و نشاط

  راه هایی برای افزایش شادی و نشاط

  سالمندان نیز مانند هر شخص دیگری احتیاج به تنوع و زندگی شاد دارند. برای جلوگیری از افسردگی در آنان تاکید و توجه بر قابلیت ها و توانایی های آنهاست تا خود را از محیط پیرامون خود دور نبینند و سالمندی خود را با ازکارافتادگی هم معنا ندانند.

 • کلیپ/ زمان طلایی در سکته‌های قلبی را از دست ندهید!

  کلیپ/ زمان طلایی در سکته‌های قلبی را از دست ندهید!

  سکته مغزی دومین علت اصلی مرگ‌ومیر در کشور ما به حساب می‌آید، اما این حمله ناگهانی به شریان‌های مغزی تنها کارش کشتن افراد نیست؛ گاهی چنان فرد را دچار ناتوانی مغزی می‌کند که معلولیت، زندگی فرد مبتلا را کاملا فلج می‌کند.

 • اصول و قواعد مهم در حرکات ورزشی

  اصول و قواعد مهم در حرکات ورزشی

  سالمندان قبل از ورزش باید چه‌ کار کنند؟ انجام چه ورزش‌هایی برای آنها مناسب‌تر است؟ یک برنامه تمرینی سالم برای سالمندان از چه اجزایی تشکیل شده است؟ اصول زیر می‌تواند در همین زمینه کمک‌ کننده باشد.

 • توصیه هایی برای حفظ سلامت روان سالمندی

  توصیه هایی برای حفظ سلامت روان سالمندی

  برای حفظ سلامت روان و مقابله با استرس در دوران سالمندی به نکات و راهکارهای زیر توجه نمایید.

 • پادکست /خودگویی مثبت - نیروبخش

  پادکست /خودگویی مثبت - نیروبخش

  خودگویی مثبت (سلف Talking) از فنون روانشناسی رفتاری شناختی و روشی برای تقویت ذهن و ارتقای انرژی مثبت است.

 • کلیپ / معنای زندگی....

  کلیپ / معنای زندگی....

  معنای واقعی زندگی مفهوم پیچیده‌ ایست که می‌تواند به سادگی ذهن یک انسان باهوش را روز و شب درگیر کند. پرسشی بزرگ که می‌دانیم هیچگاه قادر نخواهیم بود تمام و کمال آن را درک کنیم.

 • مغز افراد مبتلا به افسردگی کوچک می شود

  مغز افراد مبتلا به افسردگی کوچک می شود

  افسردگی حاد و یا استرس‌های مزمن می‌تواند موجب کوچک شدن مغز و در نتیجه بروز مشکلات روحی و شناختی در افراد شود.

 • خطر ابتلا به بیماری قلبی در مبتلایان به پسوریازیس

  خطر ابتلا به بیماری قلبی در مبتلایان به پسوریازیس

  نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شد، نشان می‌دهد که وجود سندرم متابولیک در افراد مبتلا به پسوریازیس، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

 • داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید

  داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید

  یک فیزیوتراپیست به همه گروه‌های سنی به خصوص سالمندان، گفت: در دوران کرونا تا حدی که می‌توانید داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروید تا تحرک باعث تقویت عضلات، قلب و دستگاه تنفسی شما شود.

 • چرا وقت بارش برف دنیا آرام‌تر است؟

  چرا وقت بارش برف دنیا آرام‌تر است؟

  عموم مردم به هنگام بارش برف آرامش و سکوتی ویژه را احساس می‌کنند. دانشمندان در یک تحقیق نشان داده‌اند که این تنها در ذهن افراد اتفاق نمی‌افتد، بلکه حاصل پدیده‌ای فیزیکی است و دلیلی علمی پشت سر خود دارد.

 • معرفی کتاب «از جزء به کل» + دانلود

  معرفی کتاب «از جزء به کل» + دانلود

  کتاب جز از کل بانام انگلیسی A fraction of the whole اثر «استیو تولتز» در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب یکی از موفق‌ترین آثار ادبیات استرالیا است که در مدت‌زمان کمی توانست به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و آمازون شناخته شود.

 • دلایل پرش پلک چشم

  دلایل پرش پلک چشم

  شما مشغول کار یا در حال تماشای تلویزیون هستید که ناگهان چشمان شما به آرامی شروع به سوسو زدن می کنند و در هر زمان دچار انقباض کنترل نشده ای می شوید. ممکن است این یک مسئله اساسی به نظر نرسد زیرا همه ما هر از گاهی دچار این مشکل می شویم، اما باید بپذیریم که آزار دهنده اس

 • ارتباط سلامت قلب با زوال عقل

  ارتباط سلامت قلب با زوال عقل

  یافته های تحقیقاتی نشان می دهد حفظ سلامت قلب در طول عمر می تواند ریسک زوال عقل را کاهش دهد.

 • راهکار ویژه برای دوری از زوال عقل

  راهکار ویژه برای دوری از زوال عقل

  مطالعات جدید نشان می دهد افراد معتاد به تماشای تلویزیون در معرض ریسک بالای ابتلا به دمانس (زوال عقل) در پیری قرار دارند.

 • رابطه کتاب خوانی و طول عمر

  رابطه کتاب خوانی و طول عمر

  نتایج یک تحقیق نشان داده که مطالعه کتاب به افزایش عمر کمک می‌کند. به گزارش گاردین تحقیقی که بر روی بیش از ۳۵۰۰ نفر انجام شده، نشان داد کتاب‌ خواندن بعنوان راهی برای تحمل شرایط زندگی، باعث افزایش طول عمر انسان‌ها می‌شود.

 • درمان دیابت با مصرف آب

  درمان دیابت با مصرف آب

  دانشمندان در تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده اند که مصرف آب می تواند هورمون «وازوپریسین» را که با چاقی و دیابت ناشی از فروکتوز در ارتباط است، سرکوب و از این طریق، بیماری سندروم متابولیک را درمان کند.

 • چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟

  چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟

  در محل کار یا کلاس درس تمرکز کافی ندارید این حالت دلایلی دارند که از جسم و فکرشما نشات گرفته است برای رفع این مشکل بایستی دلایل اصلی آن را بشناسید.تمرکز کردن به مرور زمان کاهش می یابد و مادر این مطلب قصد داریم که طی گفته های Dr. Ellen Hendriksen ، چند دلیل اصلی که نمی توانید تمرکز کنید را بیان کنیم.

 • “خودآگاهی” یکی از ویژگی‌های بنیادی کیهان

  “خودآگاهی” یکی از ویژگی‌های بنیادی کیهان

  دانشمندان برای سالیان متمادی در تلاش بوده‌اند تا پرده از اسرار خودآگاهی انسان بردارند. پیشتر این فرضیه مطرح بود که خودآگاهی توسط مغز ایجاد می‌شود و درک آن مستلزم بررسی نحوۀ کارکرد مغز می‌باشد. در برخی از بخش‌های مغز، امکان شناسایی آن دسته از سلول‌های عصبی که با تجربۀ خودآگاهانه ارتباط دارند وجود دارد، اما برخی از سلول‌ها نیز گویا هیچ تاثیری بر تجربه خودآگاهانه ندارند.

 • تاثیر رسانه های اجتماعی در زندگی سالمندان

  تاثیر رسانه های اجتماعی در زندگی سالمندان

  رسانه های اجتماعی بعضی اوقات می توانند تبدیل به یک عادت بد شوند. اما جالب است بدانید همین رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای سالمند به عنوان یک ناجی محسوب شود.

 • توانایی شنوایی تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد

  توانایی شنوایی تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد

  پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که توانایی شنیدن تا حدود قابل توجهی تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد. این گونه پژوهش‌ها نشان می‌دهند که توجه شنیداری و دیداری اساسا به یکدیگر گره خورده‌اند. پردازش شنیداری مطلوب، به درجه‌ای از هماهنگی فضای میان گوش‌ها و چشم‌ها نیازمند است.

 • معرفی کتاب «پیرمرد صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد» + دانلود

  معرفی کتاب «پیرمرد صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد» + دانلود

  ” پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد ” نام رمانی است در ژانر طنز سیاسی- اجتماعی. در سرتاسر کتاب، ما هم زندگی پیرمرد قهرمان داستان را مرور می‌کنیم و هم از ورای آن، تاریخ قرن بیستم را البته به‌صورت طنز می‌خوانیم. نویسنده در این اثر همه چیز اعم از رخدادهای تاریخی، اندیشه، فلسفه، کتاب مقدس و مظاهر روزمره زندگی را به طنز می‌گیرد و دنیایی می‌سازد که به گفته خودش به نحوی هوشمندانه، ابلهانه است.

 • غلظت خون چه علائمی دارد؟

  غلظت خون چه علائمی دارد؟

  رئیس بخش هماتولوژی، آنکولوژی بیمارستان شریعتی گفت: غلظت خون های ثانویه عمدتا به مصرف سیگار و قلیان و همچنین زندگی در ارتفاعات و شهرهای با آلودگی بسیار بالا ارتباط پیدا می‌کنند. غلظت خون به صورت ثانویه در نتیجه کمبود اکسیژن در خون رخ می دهد.

 • شماره ۱۸/ چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

  شماره ۱۸/ چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

  رعایت نکات ساده و خود مراقبتی موجب حفظ آسایش خود و خانواده می شود.

 • چرا همیشه خوابم میاد و بی حالم؟

  چرا همیشه خوابم میاد و بی حالم؟

  حتما بسیاری از افراد را ملاقات کردید که مدام در مورد خواب آلودگی خود شکایت دارند و از شما می پرسند که چرا همش احساس خواب آلودگی دارند. هنوز نمی توان علت دقیقی بیان کرد اما معمولاً زندگی های پرمشغله و رژیم غذایی ناصحیح باعث شده که افراد حس خواب آلودگی داشته باشند.

 • معرفی کتاب «دنیای سوفی» + دانلود

  معرفی کتاب «دنیای سوفی» + دانلود

  کتاب «دنیای سوفی» تاکنون به ۵۹ زبان برگردانده شده و علاوه بر نوجوانان توجه بزرگسالان را هم به خود جلب کرده است. این کتاب یک رمان خودآموز است با طرح و موضوعی گیرا و دلنشین درباره هستی، که در سراسر جهان با استقبال چشمگیری روبرو شده است. جالب است بدانید دنیای سوفی برای افرادی که علاقه زیادی به فلسفه ندارند و تنها دوست دارند آشنایی جزئی با فلسفه داشته باشند هم جذاب است.

 • ارتباط باکتری‌های روده با ویتامین دی بدن

  ارتباط باکتری‌های روده با ویتامین دی بدن

  ویتامین دی در بدن به چندین شکل مختلف وجود دارد؛ اما آزمایش خون تنها قابلیت تشخیص حالتی را دارد که این هورمون به صورت یک پیش‌ماده غیرفعال توسط بدن ذخیره شده است.به منظور بهره‌برداری از این ویتامین، لازم است بدن آن را به صورت فعال درآورد.

 • شماره ۱۷/ چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

  شماره ۱۷/ چگونه زندگی بهتری داشته باشیم؟

  رعایت نکات ساده و خود مراقبتی موجب حفظ آسایش خود و خانواده می شود.