خانه خدمات رفاهی مجتمع محمود آباد

مجتمع محمود آباد

باسمه تعالی

دستورالعمل استفاده بازنشستگان از یارانه و وام سفر

در راستای توسعه فرهنگ گردشگری، فراهم‌سازی زمینه سفر بازنشستگان و جبران بخشی از هزینه سفر آنان، دستورالعمل اجرایی استفاده کارمندان بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان از یارانه و وام سفر در قالب تورهای یک روزه و چند روزه گردشگری به شرح زیر اعلام می‌گردد:
۱- تسهیلات این دستورالعمل شامل کارمندان بازنشسته به همراه عائله تحت تکفل و همچنین بازماندگان مستمری بگیر داخل کشور می‌گردد.
۲- تسهیلات گردشگری حسب مورد به صورت یارانه سفر و وام سفر برای جبران بخشی از هزینه سفر در قالب تورهای گردشگری که از طریق شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت برگزار می‌گردد، قابل پرداخت می‌باشد.
۳- خدمات مذکور به مستمری‌بگیران معوق، همسرانی که ازدواج مجدد نموده‌اند و مقرری‌بگیران هیات تجدید نظر قابل پرداخت نمی‌باشد.
۴- تورهای گردشگری با درخواست و پیشنهاد کانون‌های بازنشستگی و دفاتر نمایندگی برگزار می‌گردد که پس از برنامه‌ریزی توسط شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت، نسبت به ثبت نام و معرفی متقاضیان به آن شرکت جهت تغذیه اطلاعات به سامانه، ساماندهی سفر و نظارت بر پرداخت یارانه و وام گردشگری، اقدام خواهند نمود.
۵- بازنشستگان و بازماندگان واجد شرایط صرفا در قالب تورهای برنامه‌ریزی شده از جانب شرکت خدمات و پشتیبانی صبانفت و همچنین ماده ده این دستورالعمل می‌توانند از تسهیلات مالی یاد شده استفاده نمایند.
۶- تسهیلات یاد شده جدا از سفرهای داخلی شامل سفر به عتبات عالیات، سوریه، حج تمتع و عمره و نیز دیگر سفرهای گردشگری خارجی می‌گردد که در مورد سفرهای گردشگری خارجی می‌گردد که در مورد سفرهای زیارتی خارج از کشور، برابر مدارک و مستندات ارایه شده اقدام خواهد شد.
۷- شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت ضمن عقد قرارداد با موسسات گردشگری دارای مجوز و با اعمال تخفیف، زمینه اجرای تورهای گردشگری در نقاط مختلف کشور را فراهم می‌آورد.
۸- مسؤولیت ساماندهی و انتخاب برنامه سفر حسب درخواست‌ها و نیازسنجی به عمل آمده و اعمال کنترل‌های لازم با شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت می‌باشد که پس از اعلام مشخصات برنامه سفر، مرحله فراخوان جهت ثبت‌نام از متقاضیان توسط کانون‌های بازنشستگی یا دفاتر نمایندگی صورت خواهد گرفت و وظیفه ثبت اسامی در سامانه برعهده دفاتر خواهد بود.
۹- یارانه و وام سفر هر سه سال یک بار قابل پرداخت بوده و افرادی که یکی از امکانات اقامتی محمودآباد یا زایرسرای مشهد در فصل تابستان یا ایام نوروز و نیز یارانه و وام سفر استفاده نموده‌اند، قبل از گذشت حداقل سه سال از دریافت تسهیلات مذکور، مجاز به دریافت مجدد یارانه و وام سفر و دیگر تسهیلات یاد شده نمی‌باشند.
۱۰- بازنشستگان و بازماندگان واجد شرایط جدا از استفاده از تورهای گردشگری، درصورت بهره‌مندی از سایر امکانات سفر و اطمینان حوزه‌ها/دفاتر نمایندگی و کانونها از انجام سفر که با اخذ مدارک ایاب و ذهاب (بلیت هواپیما، قطار و …) و صورتحساب واحدهای اقامتی (هتل، متل، مهمان‌پذیر و …) حاصل خواهد شد، می‌توانند از تسهیلات یارانه و وام سفر برخوردار شوند.
۱۱- تورهای گردشگری یک روزه با مشارکت متقاضیان و یارانه صندوق به ازای هر نفر از افراد تحت تکفل بازنشسته به مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال برای دو نوبت در سال می‌باشد که با مسؤولیت شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت و حسب مورد با اظهار آمادگی کانون‌های بازنشستگی یا دفاتر نمایندگی برگزار خواهد شد. ضمنابرنامه‌های نیم روزه گردش درون شهری در سقف مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ ریال یارانه برای هر نفر توسط آن شرکت طراحی و اجرا می‌گردد.
۱۲- تسهیلات یارانه سفرهای چند روزه با توجه به اسناد هزینه سفر حداکثر به مبلغ ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر کارمند (به اتفاق اعضای عائله تحت تکفل) می‌باشد. بازماندگان با توافق با دیگر ورثه مستمری بگیر می‌توانند صرفا در یک نوبت مراجعه و حداکثر از یک فقره یارانه با رعایت دیگر شرایط برخوردار شوند .
۱۳- واجدین شرایط دریافت یارانه سفر در قبال مازاد هزینه مشمول دریافت یارانه در صورت درخواست می‌توانند همزمان از حداکثر ۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال وام سفر با کارمزد ۴٪ با مدت بازپرداخت ۱۲ماهه استفاده نمایند.
۱۴- کانون‌ها و دفاتر پس از ثبت نام، اقدام به تکمیل و تایید فرم ثبت نام سفر و همچنین فرم تعهدنامه می‌نمایند. فرم‌های مذکور به شرکت خدمات پشتیبانی صبانفت جهت انجام سایر تشریفات تحویل می‌گردد.
۱۵- از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، استفاده از یارانه و وام سفر صرفا در چارچوب ضوابط یاد شده امکان‌پذیر می‌باشد.

 

ﻣﺤﻤﻮدآﺑﺎد، ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻧﻮر، ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮ ۵ﻏﺮﺑﻲ، ﻧﺮﺳﻴﺪه ﺑﻪ ﭘﻞ ﻫﻮاﻳﻲ، ﻣﺠﺘﻤﻊ ورزشی و آموزشی ﻧﻔﺖ
تلفن: ۳-۷۷۴۵۷۰۱-۰۱۲۲

Print Friendly, PDF & Email
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • زندگی نو شماره 260

    نشریه زندگی نو شماره 260 …
  • فرم ثبت نام المپیاد

  • ویدئو تست

مطالب بیشتر از این نویسنده sec esp
بارگذاری بیشتر در خدمات رفاهی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *