خانه خدمات اداری و بازنشستگی صدور گواهی‌های مختلف

صدور گواهی‌های مختلف

به منظور بهره‌گیری بازنشستگان و بازماندگان محترم از همکاری‌های ادارات، نهادها، سازمان‌های دولتی و خصوصی و استفاده از تسهیلات بانک‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه و اعتباری مختلف (دارای مجوز از بانک مرکزی) نسبت به صدور گواهی حقوق اقدام می‌شود.

افراد واجد شرایط دریافت گواهی حقوق

گواهی حقوق تنها برای کارمند بازنشسته و در صورت فوت وی برای همسر کارمند بازنشسته متوفی صادر می‌شود.
۱-اخذ گواهی منوط به تکمیل فرم درخواست توسط متقاضی یا وکیل ایشان از طریق سامانه جامع اطلاعات بازنشستگان یا مراجعه به دفتر نمایندگی ذیربط با رعایت شرایط جاری می‌باشد.
۲-در گواهی‌های صادره مشخصات فرد بازنشسته یا بازمانده (نام و نام خانوادگی، شماره کدملی، محل صدور) و میزان اصل مستمری وی در زمان صدور گواهی به طور کامل قید می‌گردد.
۳-گواهی حقوق برای هر یک از بازنشستگان و یا بازماندگان که جنبه تعهد مالی داشته حداکثر برای ۳ بار صادر و صدور مجدد منوط به تسویه حساب گواهی‌های قبلی می‌باشد.
4- گواهی فقط برای کارمند یا همسر کارمند متوفی یا ضمانت وام اقارب درجه یک یعنی همسر، فرزند، والدین و عروس و داماد صادر می‌شود و صدور گواهی برای سایرین ممنوع می‌باشد.
۵-سقف تعهد با احتساب امکان صدور ۳ گواهی حقوق مجاز نباید از (۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰) هفتاد میلیون تومان تجاوز کند.
۶-در صورت عدم انجام تعهد توسط متعهد، با اعلام بانک یا موسسات و پس از اعلام اخطار نسبت به انسداد ۱/۴ مستمری متعهد اقدام و برقراری مجدد ۱/۴ مستمری منوط به ارایه تسویه حساب از بانک یا موسسات می‌گردد.

تبصره:

بانک مسکن با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی از این امر مستثنی بوده و در صورت اعلام بانک مبنی بر عدم انجام تعهد توسط مدیون، بدهی از مستمری بازنشسته یا بازمانده کسر خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • زندگی نو شماره 260

    نشریه زندگی نو شماره 260 …
  • فرم ثبت نام المپیاد

  • ویدئو تست

مطالب بیشتر از این نویسنده sec esp
بارگذاری بیشتر در خدمات اداری و بازنشستگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *