خانه اخبار میانه تقدیر از بازنشستگان شرکت نفت فلات‌قاره

تقدیر از بازنشستگان شرکت نفت فلات‌قاره

بازنشستگان شرکت نفت فلات‌قاره به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن گردهم آمدند. در این مراسم که جمع کثیری از بازنشستگان به همراه خانواده حضور یافته بودند از 18 تن از بازنشستگان جدید این شرکت تقدیر به‌عمل آمد. باشگاه شماره یک نفت، میزبان لحظه‌های شاد این جمع بود.

مهندس حمید بورد مدیرعامل شرکت نفت فلات‌قاره در سخنانی ضمن ابراز مسرت از حضور در جمع خانواده‌های صنعت نفت گفت: با وجود امکانات اندک شرکت فلات‌قاره به سبب برخورداری از موقعیت پیچیده جغرافیایی، درصددیم با استفاده از امکانات دیگر شرکت‌ها، مناسبت‌های نیکو را دستمایه دعوت از همکاران قرار دهیم و امشب خشنودیم که در بهترین اعیاد در خدمت شما هستیم.

سهم همسران

وی با اشاره به سختی کار همکاران اقماری، تلاش دوچندان همسران آنان را برای گرم‌نگه داشتن کانون خانواده و حفظ نظام و سامان آن ستود و ابراز داشت: کار اقماری پس از کار معدن از سخت‌ترین مشاغل دنیاست. از این روست که خانواده کارکنان اقماری با فراهم کردن زمینه آرامش و آسایش خانواده، سهمی بزرگ در فعالیت همسران خود در پهنه سترگ خلیج‌فارس دارند. از دیگر سو کارکنان نیز با شرکت در جهاد اقتصادی و پیشرانی قطار اقتصاد، برای کشور افتخار می‌آفرینند. وی بار دیگر با تقدیر از همکاران خود، به مادران و همسران حاضر در مراسم تبریک گفت و با اشاره به سخن تاریخی حضرت امام(ره) در شناساندن ارزش و مقام زن با این تعبیر که « از دامن زن، مرد به معراج رود» از مقام ارجمند مادر تقدیر کرد.

کارنامه یکساله

مهندس بورد در ادامه سخنانش با مرور کارنامه یکساله شرکت فلات‌قاره گفت: سال 96 هم از حیث تثبیت و افزایش تولید و هم از جهت برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرا سالی اثربخش بود. در این سال هزینه‌های سرسام‌آور پروژه‌های دریایی کنترل شد. از دیگر اقدامات مهم این سال نصب 4 سکوی دریایی بود. همین طور به تازگی با حضور رییس‌جمهوری پالایشگاه گاز قشم افتتاح شد. وی با اشاره به نبرد سنگین در میدان‌های گازی مشترک گفت: کار در دریا بسیار دشوار است و با توجه به دشواری‌های آن می‌توان گفت جدال سختی پیش رو داریم.

وی در ادامه از امکان حضور خانواده کارکنان در محیط‌های کاری در ایام نوروز خبر داد و گفت: از هندیجان در شمال خلیج‌فارس تا قشم که 60 میدان و مخزن را مدیریت می‌کنیم این امکان را فراهم آورده‌ایم که کارکنان در ایام نوروز در کنار خانواده خود قرار گیرند و ضمن انجام وظایف خود به حضور خانواده نیز دلگرم باشند و از سویی خانواده‌ها نیز با سختی کار کارکنان آشنا شوند.

سرمایه‌های نفت

مدیرعامل شرکت فلات‌قاره با اشاره به رویکرد دیگر این مراسم در خصوص تقدیر از همکاران بازنشسته گفت: امروز ما در کنار قهرمانانی هستیم که هریک سرمایه‌ای ملی قلمداد می‌شوند. امید که بتوانیم با برنامه‌ریزی درست از گنجینه ارزشمند تجارب آنها استفاده کنیم.

وی خطاب به بازنشستگان گفت: بازنشستگی نیز همانند دیگر مراحل عمر مرحله تازه‌ای است که باید با نگرش مثبت و برنامه‌ریزی قدم در آن بگذاریم تا بتوانیم از این دوران نیز بهره وافر ببریم.

در این مراسم هریک از کارکنان بازنشسته با اهدای لوحی مورد تقدیر قرار گرفتند. این لوح منقش به تصویر اولین سکوی نفتی خلیج‌فارس، سکوی بهرگانسر بود با نقشی از کتاب در کنار آن. مهندس بورد در خصوص نماد کتاب حک شده بر این لوح گفت: در اقدام فرهنگی انجام شده از سوی روابط‌عمومی شرکت فلات‌قاره، گروهی از متخصصان تاریخ‌نگار، تاریخ 50 ساله شرکت نفت فلات‌قاره و تاریخ 100 ساله صنعت نفت در حوزه دریا را ثبت و ضبط کرده‌اند که به زودی به دست علاقه‌مندان خواهد رسید.

فرصتی برای باروری تجربه‌ها

کاووس نیرومند رییس هیات‌مدیره کانون بازنشستگان فلات قاره نیز که از میهمانان این مراسم بود با اشاره به حضور چند ساله خود در کانون فلات‌قاره، ایجاد شرایطی برای استفاده از تجارب بازنشستگان را از اهداف این کانون عنوان کرد و گفت: بنا داریم در حوزه ثبت خاطرات بازنشستگان با موزه صنعت نفت همکاری کنیم. همچنین به عنوان عضو هیات‌مدیره شرکت تعاونی تولیدی شرکت نفت فلات‌قاره بنا داریم با راه‌اندازی دوباره این شرکت متشکل از 2500  سهامدار، از تجارب بازنشستگان در انجام پروژه‌ها برخوردار شویم.

جشن تقدیر از بازنشستگان شرکت نفت فلات‌قاره  با اجرای برنامه‌های شاد هنری و موسیقی سنتی به پایان رسید.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده روابط عمومی
بارگذاری بیشتر در اخبار میانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *