خانه آرشیو اخبار مهم تولید ۳۰هزار بشکه‌ای نفت از میدان آذر تثبیت شد

تولید ۳۰هزار بشکه‌ای نفت از میدان آذر تثبیت شد

تست ۲۱ از ۲۸ روز به منظور تثبیت تولید زودهنگام روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت از میدان مشترک آذر، روز گذشته (چهارشنبه ۵ مهر) با موفقیت به پایان رسید.

در روز چهارشنبه پنجم مهر ماه امسال، تست ۲۱ از ۲۸ روز به منظور تثبیت تولید زودهنگام در حداقل زمان مورد نیاز و پس از ۲۱ روز با موفقیت کامل به پایان رسید و هم اکنون روزانه بیش از ۳۱ هزار بشکه تولید دارد.

تولید اولیه این میدان از تاریخ ۲۳ اسفند ماه سال ۹۵ و به میزان ۱۵ هزار بشکه نفت در روز با حضور مهندس زنگنه؛ وزیر نفت آغاز شد که از اردیبهشت امسال، تولید و ارسال روزانه حداقل ۳۰ هزار بشکه و تاکنون بیش از ۴.۵ میلیون بشکه نفت از این مشترک و پیچیده، با رعایت همه استانداردهای فنی، موارد کیفی و بدون هیچ حادثه منجر به فوت، محقق شده است.
با این موفقیت، گروه اویک به عنوان پیمانکار بیع متقابل توسعه میدان نفتی آذر از طرف از شرکت‌های اویک، مهندسی و توسعه سروک آذر به طور کامل به تعهدات قراردادی خود در برابر شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در زمینه تحقق تولید زودهنگام عمل کرده است.
تاکنون مجموع حفاری انجام شده برابر با ۶۸/۱۷۶ متر بوده که تعداد ۱۰ حلقه چاه پایان یافته هفت حلقه چاه دیگر نیز در دست حفاری است تا دستیابی به هدف تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه از این میدان مشترک، میسر شود.

Print Friendly, PDF & Email
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده روابط عمومی
بارگذاری بیشتر در آرشیو اخبار مهم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *